Ocena kierowcy - Honda Civic VI Coupe

...:::MiKE:::..., 16 lat temu
Silnik 1.6 i 105KM 77kW
Rok produkcji 1997
Honda Civic VI Coupe 1.6 i 105KM 77kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Całkiem dobrze chodzi, mozna duzo wyciagnac jusz na 1-ce i dosc mocno odbic sie od reszty na swiatłach. Wiadomo- silnik wysokoobrotowy, zmieniam bieg tak ok 4tys obrotów, i całkiem ładnie przyspiesza, mam silnik 1.6 wersja LS. Moja maksymalna predkosc na autostradzie to 200 km/h /122 MPH/, jechałem sam ale kiedys tez kiedys wyciagłem a było 4 osoby w aucie!
Karoseria : po 10 latach schodzi mi mi lakier metalic z maski i robi sie taka plamka :(
Przeniesienie napędu : 1-ka czasem źle wchodzi, wsteczny nie wchodzi jak sie mocno nie pociągnie..
Bardzo POLECAM, szczególnie wersję VI. Coupe jest troche długie ale super wygląda z profilu i półprofilu.
1.6 LS benzyna, super przyspieszenie jak na tę pojemność, juz na jedynce :) Troche duzo mi pali /ok 9,5/ ale jezdze niezbyt ekonomicznie ;)
10 letnia honda - 1-ka czasem nie chce wejsc, wsteczny trzeba mocno wciskac. Bycmoze to wina tego, iz przy wstecznym nie trzeba podciągnąc drążka biegów do góry /niema blokady/ i ktos sie mylił w czasie jazdy /sam ze 4 razy chciałem wrzucic wsteczny zamiast 4-ki co skonczyło sie tym znamienitym nieprzyjemnym ZGRZYTEM :( /
Wspomaganie chodzi elegancko, wersja coupe jest strasznie długa ale spokojnie można wykrecic na parkingu. Na autostradzie kierownica mi troch za luzno chodziła, szkoda ze niema przycisku CITY jak w punto 2 ...
Super widocznosc, troche problemu z cofaniem bo jest strasznie długie, trzeba sie dostosowac.
Fotele słabo trzymają na zakrętach, własciwie wogóle. Bezsensu umiejscowiony przycisk AC - klimatyzacji /wersja z kierownica po stronie prawej/ kieidys przez przypadek wcisnalem ręką /krecac kierownicą/ i zeszło mi dosc duzo klimy z butli :( Reszta guzików super! czytelne, dobrze podswietlone.
Grezeje dobrze, wskaznik mocy nawiewu taki super suwak wkoncu cos, a nie kolejne okrutne pokrętło jak wszedzie.. Klima rowniez OK.
Miejsca bardzo dużo, trzeba sie troche porozciagac jak sie cofa i obraca ciałem w kierunku tylniej szyby ;) Z tyłu również, prawie mozna sie zgubic ;) Co ciekawe po złożeniu tylnich siedzen i pustym bagażniku, mogłem sie swobodnie położyc /na skos/ czesciowo w bagażniku a czesciowo na tyle :-* Siedzenia mozna rozłozyc max do tyłu w pół sekundy, nie trrzeba godzine krecic jakims pokretłem - jak by sie kiedys trzeba było szybko /na kimś ;)/ położyc ...
Wyciszenie ok, troche szumi tak ok 90MPH /145km/h/. Trudno mi powiedziec, zazwyczaj słucham muzy :)
Mnie pali gdzies ok 9,5 litra, ale jezdze sportowo :-D /gaz na swiatłach, nie hamuje na silniku tylko na luzie!/ Auto mało awaryjne :) Mam pół roku i tylko oleju dolałem, wszyscu dookoła chwalą Civic i gratulują zakupu, nie miałem negatywnych komentarzy.
Moje usterki to: -el. szyba pasażera nie otwiera sie do konca (pewnie cos ociera ale nie chce mi sie tam grzebac) -wskaznik paliwa szwankuje (bycmoze czujnik) czasem pokazuje np pół baku a za moment 1/4-tą, troche to denerwuje :(
jak narazie brak :-D

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 105KM 77kW [l/100km]