Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

Radek, 16 lat temu
Silnik 1.4 i S 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Honda Civic VI Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika i małe spalanie.
Samochód dynamiczny, oszczędny, trwały, niezawodny, tani w utrzymaniu i do tego ładny - czego chcieć więcej? Nie zamieniłbym na nic inego w tej klasie.
Jak na 1.4 całkiem dynamiczny i oszczędny. Troche głośny przy prędkościach rzędu 120-150km/h
Bardzo precyzyjna, biegi wchodzą lekutko (poza wstecznym który lubi "chaczyć").
Zawieszenie nieco twardawe ale bez przesady, powiedziałbym kompromis pomiędzy sportem a komfortem :)
W zimie nagrzewa się momentalnie. Niestety nie mam klimy, więc w lecie same nawiewy nie wystarczają
Autko jest całkiem pojemne no może poza bagażnikiem. Często jeżdżę z kumplami i nigdy nikt nie nażekał że jest mu z tyłu ciasno
Na "luzie" silnika prawie nie słychać, ale jak przy wyższych prędkościach jest dość głośno.
Spalanie to coś co sprawia że nie mam zamiaru w najbliższym czasie sprzedawać tego autka, tym bardziej że ceny paliw rosną jak szalone. Mam zamontowane LPG i w mieście spala mi 8-8,5l gazu a nie oszczędzam specjalnie. W tarsie ok. 7l gazu
Civiki może nie są tanie, ale za to w późniejszej eksploatacji pozwalają sporo zaoszczędzić.
Ogólnie jest ok. Miałem tylko problemy z wolnymi obrotami ale drugi z koleji mechanik uporał się z tym. Poza tym 25 tys km praktycznie na samym LPG i nie było usterek.
Pewne auto, napewno Cię nie zawiedzie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i S 90KM 66kW [l/100km]

7,8