Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

toja, 6 lat temu
Silnik 1.4 i S 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Honda Civic VI Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik ten ma moc od około 6tyś obrotów. Nie przekraczając tej granicy możemy jeżdzić ekonomicznie z małym spalaniem.
Zawieszenie : Piszczące tylnie wahacze.
Mówiąc o całokształcie to oczywiście jedynym minusem tego samochodu jest blacha.
Silnik bardzo udany. Nawet odważyłbym się powiedzieć że jest liderem w swojej pojemności porównując inne samochody 1.4 dizle jak i benzyniaki.
Nie wiem czy w innych egzemplarzach lecz ja trafiłem takiego gdzie biegi wchodzą dosłownie od popchnięcia lekko palcem. Żadnego siłowania sie czy innych. Jedyny problem czasami występuje z biegiem wstecznym gdzie nie da się go wbić (chyba że na siłe) wtedy wystarczy wrzucić na jedyneczke i wsteczny wchodzi gładziutko.
Auto prowadzi sie bardzo przyjemnie. Nie mam żadnych większych zastrzeżeń mimo iż podczas jazdy około 120kmh czuje lekkie wibracje (prawdopodobnie u mnie jest coś nie tak)
Komfort jazdy jest bardzo dobry. Jedzie się wygodnie. Wszystkie przełączniki sąw klasycznych miejscach.
Wentylacja wydaje mi się że w każdym egzemplarzu będzie działać inaczej. W moim ogrzewanie chodzi w miare dobrze (grzeje lecz nie czuć takiego powiewu) co do klimatyzacji też mam mieszane uczucia (auto z włączoną klimatyzacją strasznie się męczy a sama klimatyzacja wiele nie daje)
W porównaniu do innych małych samochodów przestrzeni jest bardzo dużo. Praktycznie nic nas nie ogranicza. Wszystko wykonane prosto.
Wyciszenie mogłoby być lepsze. W środku kabiny dosyć słychać silnik.
Średnie spalanie mojego egzemplarza przy spokojnej jeżdzie to około 8l (16zł) na 100km. Wystarczy że chociaż na 10sek wcisne pedał do końca (około 6-7k obrotów) to już mam tą swiadomośc że przejadę 10km mniej. Ogólnie autko polecam każdemu. Małe, zwinne, ekonomiczne... Spalanie benzyny to około 6l przy mojej jeżdzie max 3k obrotów.
Stosunek jakość cena jest bardzo dobry. Zasada w tym i starszym modelu jest taka ze płacimy tylko za blache. Silniki hondy wedlug mnie są bardzo żywotne. Im więcej wydamy na ten samochód będzie się w większości różnił jakością nadkoli

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i S 90KM 66kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Honda Civic VI Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW