Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

Rafał, 19 lat temu
Silnik 1.4 i S 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Honda Civic VI Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Jestem zachwycony marką Honda. I wiem , że kolejny to też będzie Honda, ale jaki to już przyszłość pokaże, bo buduję dom, i za szybko autka nie wymienię.
Wcześniej miałem P206 - Honda we wszystkim jest lepsza i to sporo,a o komforcie jazdy nawet nie wspomnę. W przeciągu 1,5 roku wpakowałem we francuza sporo kasy (zawieszenie, alternator, nagrzewnica,) lepiej nie mówić, a miał tylko 70tys. Honda w porównaniu to... zresztą niema porównania. Civic´a mam 2 lata
czasami wsteczny muszę wbić 2 raz bo za 1 nie wejdzie - niewiem dlaczego ....
bardzo bobry, tylko szkoda, że niemam ABS
nic dodać nic ująć, chociaż stacyjka mogłaby być wyżej, bo czasami można zachaczyć kolanem
wentylacja bdb, ogrzewanie na 4,5
to chyba jedyny mankament civic´a - jest za głośny - szczególnie powyżej 120km
Na silnik założyłem magnetyzery - spalanie spadło mi ok 1l na 100km - rewelka,, na trasie palił mi ok 6,3- przy szybkiej jeździe - a spadł do 5,3 - a koszt to 70zł. Polecam każdemu, nawet tato sobie teraz założył do swojej bryki i też zadowolony.
jak dotychczas przy 120tyś nic się nie zepsuło, nawet paska jeszcze nie zmieniłem. Wymieniłem tylko wachacze górne na przodzie - ale to jest normalka przy tym przebiegu a koszt ok 450zł za komplet, i uszczelkę przegubu, bo pękła (25zł). I to wszystko, acha no i jeszcze olej i filtry :)
żadnej poważnej usterki. NIC !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i S 90KM 66kW [l/100km]

6,8