Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

Helka, 17 lat temu
Silnik 1.4 i S 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Honda Civic VI Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Rewelacja. Wprawdzie Hondy są trochę droższe od konkurencji ale warto. Podobno w częściach drogie ale niewielu może się o tym przekonać. Mam wersję trzydrzwiową produkowaną w japonii. Silniczek mały - 1,4 ale 90 koników w pełni sprawnych, potrafi zdziwić niejedną golfinę 1,8gti która to posiada również 90KM - niby inny przebieg mocy i momentu ale jakoś nie mam się czego bać. O wyglądzie nie wspomnę - od zagazowanych łospojlerowanych golfów i "beem" dla pustych dresów aż gęsto i śmierdząco więc nawet nie porównuję.
Jak na 1,4 rewelacja, tylko trzeba kręcić. Ja lubię wysokie obroty więc 5. (Do 3tys nie dzieje się nic)
Dobrze, tylko ten wsteczny trochę haczy. Ale to podobno normalka i specjalnie nie przeszkadza. Skok dźwignikw miarę krótki.
Niskie autko dobrze trzyma siedrogi. Przy 160-180 czasem zakołysze od bocznego wiatru ale to lekkie autko.
Wszystko ok. Łatwo wyczuć przód i tył bo to małe autko.
Nie mam zastrzeżeń. No może poza bagażnikiem i wlewem paliwa otwieranym z wewnątrz a nie z pilota. Ale to szczegół.
Bez zastrzeżeń ale i bez rewelacji
Z przodu ok. Z tyłu nie wiem, nie jeździłem.
Głośnawy przy większych prędkościach.
Trasa - 7,5 - 8l przy dynamicznej jeździe, miasto około 10l (ciężka noga, dwójka zazwyczaj do 80 - 90km/h więc musi wypić) Kiedyś Kraków - Wrocław + powrót luźna autostrada non stop 160-190 - zjadła 9litrów/100km - moim zdaniem bardzo ładnie.
Lux!!!
Nie dzieje się nic, poza nie zawsze działającym wyłącznikiem podnośnika lewej szyby. Drażni przy bramkach na autostradzie i przy wjeździe na płatny parking kiedy to trzeba otwierać drzwi. Poza tym Nic.
Autko kupiłem 10-letnie tanie ale mocno zmęczone, z przebiegiem (chyba???)120tys. Wymieniłem rozrząd, oleje, wytłuczony wachacz i na tym się skończyły moje naprawy. Naprawdęnie dzieje się nic mimo że autko 11-letnie i po wielu przejściach. Polecam!!! Naprawdę bezawaryjne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i S 90KM 66kW [l/100km]

7,8