Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

pietia23, 15 lat temu
Rok produkcji 1995
Honda Civic VI Hatchback 1.6 113KM 83kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : hamulce są na prawdę rewelacja w porónaniu oczywiście do aut tej samej kklasy .
Karoseria : noramalnie tylne nadkola
Silnik : trochęsłaby
Zawieszenie : buja
daję 5 bo nie znajdziemy auta o takiej stosunku kakości do ceny po prostu rewelacja ( jeżeli ktoś szuka auta do 12 tyś zł)Jak trafisz na zadbanę to jeździśz do bulu a jak nie to wydasz ok 1000 zł na zawieszenie i napęd masz na 100 tyś z głowy bankowo.
co do silnika to przeciętnie, praca ok ale niestety poniżej 3500 obr/min zapomnijmy o wyprzedzaniu i dynamicznej jeździe, jak to u hondy życie zaczyna się po 5000 obr/min .do wyprzedzania tylko 3 bieg i kręcimy ma maxa. naplus że ciągnie do końca. poniżej 2500 obr/min tylko do rekonesansu.
skrzynia ok, tylko jak na 1 ciągnisz do końca to trzeba uważać żeby dobrze 2 włożyć. 3 bieg rewelka do wyprzedzania 120km/h normalka na trasie, 4 do rozpędzania a 5 jest nadbiegiem do jazdy eco.REWELAZCJAS
układ kierowniczy ok choć u mnie wymaga wymiany końcówek drążków kierowniczych bo zaczyna lekko myszkować i przy większej prędkości trzeba cały czas czuwać. co do zawieszenia to na 195/14 trochę wpada w przechyły szczególnie na ostrych zakrętach, gdzie amory mam na 75% ale hamulce!!! Tarcze z przodu i z tyłu. rewelka! jak siądziesz na astrze 1 to musisz się uczyć hamować:)
co do widoku do przodu to tak sobie, trzeba patrzeć po obu stronach słupka, no i brak wyczucia tyłu mimo że już jeżdżę 2 lata
chwalę przede wszystkim fotele które po długiej jeździe nie powodują bólu pleców i są dobrze wyprofilowane (w przeciwieństwie do astry II gdzie po 100 km nie da się siedzeć) wszystko na swoim miejscu.
kima manualna ok tylko trzeba pilnować naciągu paska bo strasznie się rozciąga i lubi się przełożyć, a nawet zerwać!!! w zimie słabe nagrzewanie- trzeba przejeczać ok 5 km ( z grzaniem silnika na postoju przy odśnieżaniu- 5 min) I bieg porażka a na 2 to już go słychać ale ogólnie na trasie nie czuć spadku mocy i nic nie słychać (bo słychać silnik :) trochę slabo
na plus!@!! w A4 jast mniej miejsca a zwłaszcza z tyłu. jak za ta klasę to rewelacja
do 110 km/h na zwykłych drogach , ok 130-150 na autostradzie może być. A tak poza tym to jest HONDA!!! I LOVE this ENGINE! Nie jest to samochód dla emeryta:)
co do spalania- ja mam gaz 9-10l/100km w jeździe mieszanej; na trasie 8l gazu przy 140/h a pomieście ok 10l (mam ciężką nogę) poza tym wymiana rozrządu co 100 tyś a koszt to ok 300 zł polecam jak najbardziej!!!!
8/10
jak to honda- jak dbasz ro masz- trzeba sprawdzć naciąg paska od klimy bo u mmnie się zerwał po 40 tys po wymianie
brak jeszcze mnie nigdy nie zawiodło:)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 113KM 83kW [l/100km]

10,5