Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

Sebik1984, 13 lat temu
Silnik 1.6 16VTi 160KM 118kW
Rok produkcji 2001
Honda Civic VI Hatchback 1.6 16VTi 160KM 118kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik i dynamika.
Karoseria : Może zbyt cienka powłoka lakiernicza.
Silnik : Potrafi zużywać olej wiec trzeba często spr jego stan
Inne
Jak dla mnie auto nie do zajechania. Jak ktoś szuka auta bezawaryjnego to śmiało może kupować honde. Polecam jednak wyprodukowane w japoni. Niestety produkowane w Angli już nie cieszą sie tak dobrą opinią.
Silnik bardzo dynamiczny B16A2 jes super. nawet na niskich obrotach do 5tyś obr jest bardzo dobrze ale powyżej 5400 i załączeniu vteca to już rakieta i tak do 8500 obr :) Na jednostkę o pojemności 1.6 nie wiem który drugi silnik w innym aucie daje tyle frajdy z jazdy. Jedyny minus to zużycie oleju:( jak jeździ się na vtecu to na 1000km potrafi wciągnąć 0,5l a jak spokojnie i sporadycznie vtec to zużycie nie zauważalne. Przyspieszenie ok 7,5s do 100km/h
Skrzynia bardzo dobrze pracuje. Biegi czuć że wchodzą i jest to dość precyzyjne. Czasami jest problem i wsteczny nie załapie ale to już tak w hondach jest. Precyzja i wytrzymałość mowią same za siebie.
Honda jest znana z precyzyjnego układu jezdnego i to nie jest żadna bajka. Naprawdę jest wszystko oki na suchej nawierzchni trzyma sie drogi jak przyklejona. wiadomo opony i zawieszenie musi być w dobrym stanie. Jedynie na sniegu wersje 3 drzwiowe mają skłonnośc do delikatnej podsterowności tyłu. Spowodowane może to jest wagą auta.
Wszystko widać bardzo dobrze tak jak z tyłu jaki i z przodu. na boki rownież ok.
Doskonale wszystko na swoim miejscu nie ma zbędnych przycisków i udziwnień. Jedynie suwakowe nawiewy regulacji mogą komuś przeszkadzać ale jak dla mnie to naprawde jest super i lepsze niż nasze europejskie.
Klima chłodzi może jej wydajnośc nie jest taka jak w klimatronicu ale daje rade. Ogrzewanie zimą troszkę trzeba przejechać jak zacznie działać na maxa swoich możliwości ale jak już zacznie to grzeje bardzo dobrze.
Kierowca i pasażer z przodu miejsca przy moim wzroscie 175cm jest bardzooo dużo. Tak samo dla pasażera. Tył jest troszkę gorzej ale bez problemu mogą zmieścić sie tam 3 średniej budowy osoby. Miejsca nad głową również wystarczająco.
A wiec tak na fabrycznym układzie wydechowym słychać tylko silnika i jego dźwięk jest powyżej 5000tyś głośno ale ten dźwiek vteca rekompensuje wszystko :) Ja mam do tego układ wydechowy sportowy no to już o wyciszeniu nie ma mowy ale mi to nie przeszkadza zupełnie.
Silnika ma dwa oblicza jak się nie kręci wysoko to w trasie i mieszanym ruchu potrafi spalić 7litrów na 100km. Natomiast jak się przyszaleje i ostro korzysta z czerwonego pola obrotomierza to w granicach 10-11 litrów trzeba się liczyć. Ale jak na 160KM to naprawdę jak się nie kreći to jej spalanie jest takie jak w innych 1.6 silnikach
Może cena wysoka jak na używane auto. Moja wersja na dzisiaj z silnikiem 160KM 2001r kosztuje ok 19tyś zł Ale naprawdę póżniej nie wydajemy na naprawy więc wato troszkę dołożyć i mieć spokój.
Wiadomo jak dbasz tak masz. Ale w hondzie jak wszystko się wymienia na czas filtry oleje i robi przeglądy to nic się nie psuje. Ja mam wersje poliftową więc już niedomagania poprzedniej wersji zostały poprawione.
Tak jak poprzednio nie miałem poważnej usterki nigdy jeszcze a hondami V iVI generacji przejechałem juz ok 100tyś km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16VTi 160KM 118kW [l/100km]

8,1