Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

Dreszczyk, 10 lat temu
Silnik 1.8 16V 170KM 125kW
Rok produkcji 1998
Honda Civic VI Hatchback 1.8 16V 170KM 125kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik pomimo tak małej pojemności kiedy wejdzie na obroty to już wiesz ze masz te 169KM i nie jedno auto z pojemnością grubo powyżej 2,0 nie poradzi sobie z tym autem.
Karoseria : Jak to HONDA - jeśli auto nie jest garażowane a pojawi się rdza - trzeba robić jak najszybciej. Jest to najsłabszy punkt tego auta jak i innych z marki HONDA
Było to moje wymarzone auto - kupiłem i nie żałuje. Bardzo dbam i nie myślę o zmianie po mimo wieku auta a jeśli zmienię to na pewno zostanę przy HONDZIE. Polecam wszystkim. Jeśli przeraża Cię spalanie jest alternatywa z silnikiem 1,4 który ma 90KM i radzi sobie dobrze. Lub inny model z VI Gen.
Bardzo elastyczny - jadąc przepisowo pali jak zwykłe 1,8. Gdy trzeba potrafi pokazać swoją mocą. A poza tym niezawodny jak to Honda.
Dobra ale przy bardziej agresywnej jeździe troszkę jej brakuje (na 2 biegu wypada z vtec-a). Niemniej jednak to tylko taki szczegół który gryzie niektórych.
W zasadzie nie ma nic do Poprawy. Auto prowadzi się bardzo dobrze, przy niskich jak i przy wysokich prędkościach. Ważny jest dobór dobrych opon.
Bardzo dobra - przy przedniej jak i przy tylnej szybie. Jak w większości sedanów. Dodatkowy plus za widoczność w środkowym lusterku tylnej szyby - bardzo dobra widoczność.
Auto nadaje się na krótkie i na długie wypady. Ma wystarczającą ilość miejsca dla pasażerów jak i pojemność bagażową. Nie jest za duże więc nie sprawia problemów w poruszaniu się w zatłoczonym mieście. Ładnie się prezentuje, posiada dość bogate wyposażenie.
Co do ogrzewanie to wszystko jak najbardziej w porządku. Klimatyzacja też sprawuję się bardzo dobrze choć szkoda że to nie Klimatronic. Ale i tak lepsza zwykła klimatyzacja niż jazda bez niej.
Kierowca i pasażer z przodu ma sporo miejsca do dyspozycji. Pasażerowie z tyłu już trochę mniej ale gdy zapakują się 4 osoby to na prawdę nie będzie nikt narzekał na brak miejsca. Bagażnik obszerny jak na tej wielkości auto.
Jadąc autem do 100km/h nie jest źle jednak Honda nie należy do aut dobrze wygłuszonych do tego silnik trzyma wysokie obroty (jak to japończyk). Ja nie narzekam, choć mogłoby być lepiej. Jeśli kogoś to drażni zawsze można to zrobić.
Auto jak już wspomniałem bardzo elastyczne pod względem spalania. Przy jeździe normalnej ok 7 - 7,5L na 100Km. Przy jeździe agresywnej potrafi nawet 15L spalić, ale chyba każdy kto kupuje auto o tej mocy z VTEC jest tego świadomy. Jeśli chodzi o koszty utrzymania auta to pod warunkiem że ktoś będzie o auto dbał jak należy nie będzie miał większych problemów. Osobiście auto mam 1,5 roku. Wymieniłem klocki oleje i filtry. To w końcu HONDA - silnik na prawdę na długie lata jeśli się odpowiednio o niego zadba.
Szukając auta chciałem samochód który ma co najmniej 150KM-160KM, rocznik min 98r, i do 12tys. Samochód ten idealnie wpasowałem się w moje kryteria a moc nawet z nadwyżką :) Ciężko znaleźć auto z tym wyposażenia, z tak dobrym silnikiem i w tej cenie.
Żaden element w aucie mnie dotychczas nie zawiódł. Wszystko puki co działa jak należy. Nie zapalają się żadne kontrolki, nawet żarówka nie przepaliła się :).
Brak jakichkolwiek poważnych usterek i mam nadzieje że tak już pozostanie. Puki co wymieniane były tylko elementy eksploatacyjne tj. płyny, oleje, filtry, klocki. 2 tyg temu wymieniłem asekuracyjne przewody hamulcowe na miedziane bo jakby nie patrzeć auto ma 15 lat i oryginalne mają prawo przegnić. W sumie to również rzecz eksploatacyjna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 170KM 125kW [l/100km]

9,8