Ocena kierowcy - Honda Civic VI Kombi

Andrzej S, 19 lat temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Honda Civic VI Kombi 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Samochód jest bardzo przyjemny w użytkowaniu mimo swojej wielkości jest w nim sporo miejsca z przodu i z tyłu, jest stosunkowo ekonomiczny i żywotny polecam do codziennej jazdy i do pracy. Samochód do zwyczajnej jazdy idealny do jazdy sportowej lub do poszalenia polecam Porsche 911 powinno lepiej się do tego nadawać albo chociaz Hondę Prelude. Myslę, że jak komuś zalezy to obroni się na skrzyżowaniu z większością samochodów tego przedziału żalezy to też od kierowcy,który nim kieruje i jego umiejętności. Honda CIVIC 1.4 16V 90KM to sprytny i fajny samochodzik dający wiele radości z jazdy.
W miarę dynamiczny i oszczędny poniżej 8l w cyklu mieszanym, trzeba się przyzwyczaić do wysokich obrotów jeżeli chcesz poszaleć zabawa zaczyna się powyżej 4-4,5 tys/obr, ale poniżej też nie zostaje w tyle po takim przebiegu chodzi jak nówka
czasem trzeba wysprzęglić by włączyć wsteczny albo jedynkę ale można z tym żyć mi nie przeszkadza
zawieszenie raczej twarde na modłę sportową ale za to super trzyma się drogi trzeba jedynie uważać na głębokie koleiny może troszkę zakołysać
jak ktoś ma problemy z cofaniem to polecam nauczyć się cofać na lusterka wsteczne kark tak nie boli i lepiej widać niż przez tylną szybę
jestem sporym facetem i jest trochę ciasno do wsiadania,ponieważ siedzenie jest dość nisko ale za kierownicą jest dość wygodnie,jest dobry dostęp do wszystkich przycisków
szyby szybko parują i wentylacja powinna być raczej włączona w czasie chłodu,ale za to szybko się nagrzewa i chłodzi bo mam klimatyzację ale bez niej też wentylacja jest skuteczna
wsiadanie i wysiadanie utrudnione dla wysokich osób,ponieważ jest nisko osadzony fotel ale siedząc za kierownicą jest bardzo wygodnie można zrobić wiele kilometrów i nie być zmęczonym z tyłu dla pasażerów jest zadziwiająco dużo miejsca i jest bardzo wygodnie
samochód przy spokojnej jeździe jest cichutki, ale jak chcesz depnąć to silniczek przypomni ci że jest z przodu ale to raczej przyjemny dźwięk troszką szumi przy wyższych prędkościach
w jeżdzie mieszanej przy czasem włączonej klimie ok7,75l/100km cienki pali 7 dlatego przy tej mocy to całkiem nieżle
Jakość jest bezsprzeczna i nie do podważenia,a cena jak to cena,dla jednych niska dla innych wysoka,trudno powiedzieć wszystko zależy od tego ile chcesz zapłacić za to co ci się podoba.Jezeli chodzi o mnie to jest ok.
jak narazie nic się nie zepsuło chociaż trochę słychać trzeszczące plastiki
brak
Honda Civic VI Kombi