Lista ocen Honda Civic VI Liftback 1.4i 90KM 66kW 1995-2001 (25) - Silnik

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kubafif
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Wg. mnie bez zarzutu. Dobra współpraca z instalacją gazową. Silnik czy to zima, czy lato palił od strzała mimo małego akumulatora. Na wolnych obrotach 16-sto zaworówka pracuje bardzo cicho. Jeżeli chodzi o dynamikę to wiadomo - z 1.4 nie oczekujmy cudów, choć na tle konkurencji 90KM robi wrażenie. Jednak zdecydowanie prawy pas.
~optimus_prime
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Niestety potwierdza się jedna z prawd do której dotarłem dopiero jak było już za późno. Hondy Civic nienawidzą gazu. Koniec i kropka, a jeszcze dowiedziałem się (też z opóźnieniem) że poprzedni właściciel jeździł tylko na gazie, ileś tysięcy km bez używania benzyny nawet na odpalanie! Skutek - pierścienie wywalone na dwóch tłokach.
~seagal
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Silnik ma swoje lata i przebieg (możliwe że oryginalny) i trzeba pamiętać że dobrze jest wymieniać uszczelki itd, ale dzięki temu będzie działał na 100%. Silnik oceniam bardzo dobrze jest to prosta jednostka która spisuje się znakomicie, przy odrobinie szczęścia i dalszego dbania można kupić Civica z silnikiem bez apetytu na oliwę.
~eMJot
Liftback 1.4i 90KM 66kW
90 konna wiertarka. Generalnie wystarcza, ale szału nie ma. Niezawodny. Zdecydowanie słyszalny w kabinie. Nie bierze oleju, pali umiarkowanie - Miasto 7-8l (nawet w zimę nie przekroczyłem 8l), w trasie zależnie jak się jedzie, ale da radę zejść poniżej 6,5l. Odpala zawsze -25, +40 bez problemów.
~pawelkostomloty
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Na pb dynamiczny, na lpg prawie to samo. Jednej rzeczy mi brakuje, żeby silnik na wysokich szedł jak głupi do odcięcia, w 1.4 za wolno sie wkręca. Z lpg bardzo zadowolony jestem, taniej sie nie da jeździć nie tracąc na dynamice.
~Adam
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Typowy hondowski \"przecinak\". Wbrew pozorom bardzo dynamiczny; pod warunkiem kręcenia powyżej 3500 obr/min. Do tego prosta i niezawodna konstrukcja; której do szczęścia wystarczy dobry olej i regulacja zaworów.
~waldi2511
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Jeśli chodzi o 1.4, to mam porównanie tylko do Golfa, a on żadnej konkurencji nie robi, przy podobnych cenach egzemplarzy z tymi silnikami nie mogę zrozumieć chęci kupowania Golfa z 1.4. Chyba tylko z legendą 1.9 Golf ma sens.
~Yunoki
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Silnik nie do zajechania. Jak na jednostkę 90 konną bardzo zrywny, o ile się trzyma większe obroty. Pałowanie go czasem do odciny też znosi, lecz radził bym unikać czerwonego pola.
~wini
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Oleju praktycznie nie bierze mimo już prawie 19 lat, u mnie 8 lat. silnik działa na LPG. raz tylko wymieniana była uszczelka pod deklem. poza tym standard i regularne wymiany
~vanish
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Silnik, jak na swoją pojemność bardzo zrywny, nieraz ciężko ruszyć bez pisku opon ;) Spalanie około 7 litrów, więc nie zakładałem gazu. Czasem od okazji dolewałem oleju.
Honda Civic VI Liftback