Lista ocen Honda Civic VI Liftback 1.4i 90KM 66kW 1995-2001 (22) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~eMJot
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Ok. Na szerszych oponach (195/55/15 lato) jedzie jak przyklejona. Jeździ jak "dorosłe" auto. Charakter idzie w stronę sportowego. Na zakrętach zawsze pierwszy ;) Na zimówkach (175/75/14) czuję się już miej pewnie. Potrafi zerwać przyczepność i świeżo po zmianie z letnich trzeba baardzo uważać. Można wyjechać z zakrętu przed jego zakończeniem (potrafi nieprzyjemnie płużyć). Generalnie te same zakręty 15-20km/h wolniej. Całość robi...
~optimus_prime
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Przednie zawieszenie - masakra, bez żadnych stuków ani puków zrobił się taki luz na sworzniach, że koło mi wypadło w prawej strony, dobrze że na parkingu a nie w trasie. Skutek - 200 zł laweta, 350 robota... Chwilę przed złomowaniem okazało się ze wahacze pojeżdżą jeszcze z 5000 a sworznie tym razem z lewej do wymiany "na wczoraj"
~Yunoki
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Mój model posiada wspomaganie kierownicy. Bardzo dobrze się jeździ po suchej nawierzchni, lecz przy deszczu można czasem zauważyć brak ABS. Trzeba powoli dodawać gazu aby koła nie zaczęły boksować. Wspomaganie pije dużo płynu do wspomagania, a pomimo tego czasem i tak skrzypi lekko podczas skręcania.
~pawelkostomloty
Liftback 1.4i 90KM 66kW
O to mi sie podoba, nie hamuje już przed zakrętem, redukcja i gaz. Myśłałem że jest twardo przez założony niski profil 195/50/15, ale na zimówkach 185/60/14 ta sama jazda. Lubie tak zestrojone zawieszenie, oczywiście na dołach zwalniam jak moge.
~vanish
Liftback 1.4i 90KM 66kW
W zasadzie jeździło mi się idealnie. Świetny komfort na dłuższe trasy, dobre trzymanie na zakrętach. W zawieszeniu nic nie grzebałem, przez 2 lata nic się nie zepsuło, wiec na nasze drogi wielki plus !
~seagal
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Auto dobrze trzyma się drogi, po elementarnych rzeczach typu wymiana gałek wahaczy jest dużo bardziej precyzyjny więc na pewno warto. Zawieszenie jest komfortowe i pozwala na wyczucie drogi.
~Adam
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Bardzo dobrze - wygodnie i pewnie; pod warunkiem braku jakichkolwiek luzów. Sytuację utrudnia fakt; iż miejsc w których mogą pojawić się wspomniane luzy jest 2x więcej niż w innych autach tej klasy.
~kubafif
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Nieskomplikowane zawieszenie z przodu pozwala we w miarę akceptowalny sposób poruszać po polskich drogach. Jednak subtelna różnica między wielowahaczem w Alfie czy Audi jest.
~Heptaparaparshinokh
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Jest sprężyście, zawieszenie ani twarde, ani miękkie. Dokładnie w sam raz :) Dobrze trzyma się drogi, aczkolwiek brak ESP skłania ku ostrożniejszej jeździe w deszczu lub śniegu :)
~Łukasz
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Doskonale trzyma się drogi a zawieszenie idealnie dobrane do auta.Na wybojach nic nie skrzypi nic nie trzeszczy jak w autach ze stajni VW.
Honda Civic VI Liftback