Ocena kierowcy - Honda Civic VI Sedan

Silnik 1.4 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Honda Civic VI Sedan 1.4 i 90KM 66kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Łożyska w skrzyni poszły po 180 tysiącach, jak na ten model to i tak nie był zły wynik
Karoseria : Nadkola, niestety rdza dopadnie każdego civica z tego okresu
Auto kupiłem jako 7 latka z przebiegiem 107 tysięcy ( raczej rzeczywisty) auto było po przejściach - uszkodzony bagażnik, przez co cały czas dostawała się do bagażnika niewielka ilość wody, po drugie rdza na nadkolach niestety wkońcu wyjdzie( gdy auto miało 13 lat) Teraz auto sprzedałem 15 latek prawie 190 tysięcy przebiegu. O auto dbam wszystko na czas wymieniane, olej co 10 tysięcy itd. Bębny od nowości nie robione, zawieszenie prawie nie dotykane ( tylko cukierki , kilka tulei i 1 wachacz wszystko po 170 tysiącach), po 15 latach termostat wysiadł. Największy wydatek to nieszczęsne łożyska w skrzynii, przy 150 troche było je słychać później głośniej i przy 180 wymieniłem chociaż jak by ktoś chciał i mu nie przeszadzało to można było jeszcze jeździć. Auto maksymalnie spaliło mi 10 litrów - zima -20 i megaa korki, normalnie spalał mi jakieś 7,3 , natomiast lpg 7,5-8,4. LPG założyłem przy przebiegu 160 tysięcy , koszt 2300 i jestem zadowolony, zero problemów , co prawda uważam że lpg to grzech ale opłacalny :) dlatego polecam. Auto bardzo dynamiczne, auto tej klasy z europy musi mieć z 1,8 pod maską żeby mogło konkurować, do tego świetne zawieszenie bardzo dobrze trzyma się drogi. Słabo wyciszony to niestety jego mankament ale jak na takie leciwe auto to chyba do przeżcycia. Auto w zime na dębicach spisywało się idealne, tam gdzie większość aut się zakopywała , ja jechałem bez najmniejszych problemów. Auto szczerze polecam, jeżeli ktoś nie trafi na jakiś zajechany egzemplarz, napewno się ucieszy. To że ja byłem zadowolony niech świadczy to że kupiłem też civic ale z 2007 roku.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 90KM 66kW [l/100km]

7,3