Ocena kierowcy - Honda Civic VI Sedan

dawidson_12@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.5 i 114KM 84kW
Rok produkcji 1997
Honda Civic VI Sedan 1.5 i 114KM 84kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik, silnik i jeszcze raz silnik. To niesamowite jak bardzo potrafi byc elastczny i jak bardzo mozna go wkrecic na obroty. Nic nie stoi rowniez na przeszkodzie zeby jezdzic samochodem spokojnie.
Zawieszenie : Najprawdopodobniej przegub do wymiany.
Karoseria : Nadokole, ktore jest juz troche zjedzone.
Przed zakupem przejrzalem troche Hond i odnosze wrazenie, ze moj Civic posiada najbogatsze wyposazenie ze wszystkich Civicow. Ogolnie samochodem jezdzi sie swietnie. Podoba mi sie motyw z lampka, ktora sygnalizuje kiedy jezdze ekonomicznie. Bardzo przydatna opcja zeby wyczuc samochod i zorientowac sie kiedy osiaga najmniejsze spalanie.
Silnik pracuje bardzo ladnie. Mozna nim pojezdzic na wysokich obrotach, ale nic nie stoi na przeszkodzie zeby pojezdzic nim normalnie i zmieniac biegi przy prawie 2,5 tysiacach obrotow. Dodatkowo najczesciej uzywanymi biegami u mnie sa 3,4 i 5. 1 i 2 uzywam przewaznie przy ruszaniu :).
Z biegami nie napotkalem jakichs wiekszych problemow. Moze czasami wsteczny bieg wchodzi z oporami albo wejdzie do polowy, ale ogolnie skrzynia biegow sprawuje sie dobrze.
Tutaj tez jakichs wiekszych problemow nie ma. Co prawda cos stuka przy skrecaniu (najprawdopodobniej jest to przegub), ale nie przeszkadza to w codziennej jezdzie.
Nie wiem moze to moja wina, ale jak na tak duzy samochod jest cos nie tak. Przy normalnej jezdzie moznaby powiedziec, ze jest doskonale, ale przy manewrowaniu juz nie jest zbyt kolorowo. Mozliwe, ze to tylko kwestia przyzwyczajenia sie do tak duzego samochodu, ale moglby w sumie jakos ulatwiac manewrowanie kierowcom mniej doswiadczonym w jezdzie wiekszymi samochodami.
Fotel regulowany w trzech plaszczyznach, czyli przod/tyl, wysokosc i kat nachylenia oparcia, mozna regulowac wysokosc pasow, kolumne kierownicy, sterowac lusterkami wygodnie siedzac w samochodzie... Czego chciec wiecej? ;)
Co prawda jeszcze nie ma sezonu zeby grzac, ani tez zeby chlodzic, ale wszystko trzeba przetestowac. Chyba nikogo nie zdziwi jak napisze tu, ze wszystko dziala bez zarzutu w tej kwestii ;)?
Po przesiadce z Tikacza srodek potrafi zrobic wrazenie. Mysle, ze wystarcza slowa mojej rodzicielki, ktora po wejsciu do tego samochodu powiedziala: \"czuje sie tu jak w taksowce\". :)
Tutaj tez nic do zarzucenia. Odglosy silnika nie przeszkadzaja w rozmowie. Czasem stojac na swiatlach zastanawiam sie czy przypadkiem nie zgasl. Jezeli chodzi o odglosy z zewnatrz to rowniez nie mam nic do zarzucenia.
Co prawda powazne naprawy mam jeszcze daleko przed soba, ale zuzycie paliwa nie jest jakos tragicznie wysokie. Wina lezy tez troche po mojej stronie, poniewaz taka ilosc kucykow pod maska kusi, ale tez jeszcze nie znalazlem kompromisu miedzy sprzeglem i gazem.
Sa ludzie, ktorzy stwierdza, ze przeplacilem za samochod, poniewaz to i owo jest w nim do zrobienia, ale zalezalo mi przede wszystkim na wygodzie nie tylko mojej, ale i osob, ktore podrozuja razem ze mna.
Z drobiazgow to wiadomo co jest charakterystyczne dla Hondy - nadkola. Na szczescie jest do zrobienia z jednej strony wiec wydatki w tym roku nie beda takie duze.
Jakichs powaznych usterek nie zauwazylem. Jak wczesniej wspomnialem technicznie samochod dobry poza stukaniem przy mocniejszym skrecaniu. Jest to zapewne kwestia wymiany przegubu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 114KM 84kW [l/100km]

7,2