Ocena kierowcy - Honda Civic VI Sedan

Silnik 1.5 i 114KM 84kW
Rok produkcji 1999
Honda Civic VI Sedan 1.5 i 114KM 84kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Ekonomia, dynamika, niezawodność
Jak dla mnie ten samochód to niedościgniony ideał. Wiadomo, jak u każdego zdarzają się mniejsze lub większe niedoróbki, ale dynamiczny ekonomiczny silnik palący na pyknięcie przy -20* mrozie nadrabiał wszystko.
Silnik ma dwa tryby pracy, jak każdy vtec. Na niskich obrotach jeden zawór na cylinder jest nieczynny, dzięki czemu samochód mało pali, na wysokich obrotach natomiast dostaje kopa mocy.
Moje auto było już leciwe, ale mimo wszystko drążek od skrzyni biegów sprawia bardzo niemiłe wrażenie. Jest za długi i za cienki, przez co wydaje się że przy mocniejszym pociągnięciu lewarka wygina się jakby był z plastiku. Mimo to daję wysoką ocenę, gdyż przełożenia są fajnie zestrojone do ekonomicznej jazdy - nie trzeba zbyt często zmieniać biegów.
Ciężko coś tutaj powiedzieć poza - auto prowadzi się dobrze. Niestety przy większej prędkości stosunkowo łatwo wpada w podsterowność
Lusterka wszystkie w dobrym wymiarze, widać w nich wszystko, tak jak przez przednią szybę, natomiast niektórzy narzekają na utrudnioną widoczność do tyłu, ze względu na długi bagażnik w sedanie. Na szczęście miałem na nim spoiler, który jasno wskazywał mi gdzie auto się kończyło.
Obicie deski rozdzielczej przyjemnie miłe w dotyku - guma założona na gąbkę. Przełączniki od nadmuchu i klimy trochę archaicznie wyglądające jak na dzisiejsze czasy, chodziły z nieco irytującym momentami gumowatym oporem. Przełączniki od wycieraczek i kierunkowskazów działają z odpowiednim oporem, manetki mogłyby być nieco grubsze, tak sprawiają wrażenie tandetnych. Ogólnie szału nie ma, ale jest dobrze.
Wentylacja działa. Ciężko coś więcej o tym powiedzieć. Może że działa jak należy, więc jest dobrze?
Bardzo dużo miejsca mają zarówno kierowca jak i pasażerowie. Również bagażnik jest całkiem spory. Bez problemu można wybrać się w 4-5 osób na wakacje, może nie na miesiąc, ale zawsze.
Wyciszenie między przeciętne a złe. Kumple mówili mi że chyba mi łożyska szwankują, ale po dokładniejszych oględzinach wyszło na to że to nie one generują nadmierny szum, stwierdzam więc że to musiała być wina wyciszenia.
Ekonomia na najwyższym poziomie. Auto pali bardzo mało. Dzięki zamontowanej lampce \'econo\' kierowca bardziej kontroluje ciężar stopy i można osiągać bardzo dobre wyniki nawet w mieście.
Niestety auta z tego okresu zazwyczaj kosztują dużo mniej. Z tym że należy zaznaczyć że zdecydowanie częściej się psują i zazwyczaj więcej palą.
Miałem auto przez rok. Nic się nie zepsuło
Również tutaj nie mam nic do powiedzenia na temat usterek, auto było niezawodne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 114KM 84kW [l/100km]

6,3