Ocena kierowcy - Honda Civic VII Coupe

Silnik 1.7 i 125KM 92kW
Rok produkcji 2001
Honda Civic VII Coupe 1.7 i 125KM 92kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik jest najmocniejszą stroną Hondy Civic VII Coupe
Pomimo niektórych bolączek tej serii Hondy Civic, daję najwyższą ocenę za całokształt. Samochód jest oszczędny, posiada dobre osiągi i jest niezawodny. Prezentuje się pięknie i budzi zainteresowanie. Jest to rzadki rodzaj nadwozia - przez rok widziałem tylko 2 takie Hondy. Polecam samochód każdemu, kto szuka oryginalnego auta, a jednocześnie sprawdzonego.
Silnik rekompensuje wszystko co mogłoby się nie podobać w tym samochodzie. v-tec 125km umieszczony w tej konstrukcji, pozwala dotrzymać kroku takim samochodom jak niemal 140 konne bmw, czy toyota celica i o dziwo jest całkiem elastyczny. można sprawnie poruszać się utrzymując obroty poniżej 3000 na min. Między 4500-7000 osiągamy najlepsze przyśpieszenie. Najwięcej licznik pokażę nam ok 220 km/h, choć pewnie rzeczywista prędkość jest niższa.
Nie ma problemu ze zmianą biegów. Skrzynia pracuje precyzyjnie i lekko, choć podobno szybko zużywają się koła zębate. Pedał sprzęgła posiada krótki i twardy skok. Trzeba uważać, gdyż wsteczny nie posiada blokady.
Pomimo sprawnego pokonywania zakrętów, układ jezdny pozostawia dużo do życzenia. Drażni głośna praca zawieszenia (dotyczy całej VII serii civica), a gumowe elementy bardzo szybko się zużywają. Zawieszenie jest dość twarde, ale radzi sobie z dziurami na drodze. Samochód ma charakter podsterowny. Tu mogło być lepiej.
Jak na samochód o nadwoziu coupe nie można narzekać na widoczność do tyłu. Szerokie, przednie słupki czasem przeszkadzają i trzeba się upewnić, że nie zasłaniają np. pieszego wchodzącego na jezdnię. Lusterka są w miarę duże i dobrze ustawione, nie powinny pozostawiać znaczącej martwej strefy.
Ergonomię oceniam na 4. Nie mam większych zastrzeżeń, oprócz przycisków otwierania i zamykania szyberdachu umieszczonych nisko, po lewej stronie - trudny dostęp w czasie jazdy. Przydałyby się chowane i regulowane uchwyty na napoje, zamiast wnęk w okolicach drążka zmiany biegów. Słaba i nieprecyzyjna regulacja foteli. Po złożeniu prawego siedzenia pasażera, fotel wraca nie do poprzedniego ułożenia, ale do pozycji \"0\" (czyt. oparcie na pionowo, fotel blisko przedniej szyby) i trzeba regulować go na nowo.
Samochód szybko się nagrzewa zimą, klimatyzacja chłodzi aż miło. Bardzo wolno działa ogrzewanie tylnej szyby, w której znajduje się również antena radiowa. W miejscu anteny pozostaje nierozmrożony pasek lodu, utrudniający widoczność.
Dużo miejsca z przodu, a nawet z tyłu, gdzie kanapa jest w pełni funkcjonalna i nie ma tunelu środkowego (więcej miejsca na nogi). Konsola jest tak wcięta, że nie będzie wpijać się nam w prawe kolano. Spokojnie przewieziemy 4 pasażerów przez miasto, a 3 powinno wytrzymać dłuższą trasę.
Słabe wyciszenie, słychać zarówno silnik jak i szum toczących się opon (pomimo założenia dobrych i cichych). Jazda z prędkością 140 km/h na autostradzie może być dla niektórych uciążliwa. Mnie osobiście pasuje to, że słychać pracujący silnik.
Moja Honda za ekonomiczność dostaje najwyższą notę, gdyż przy silniku 1,7 spalanie jest identyczne jak w samochodach o pojemności 1,4 będących w rodzinie. Średnie spalanie przy jeździe 50%/50% miasto/trasa, wychodzi 7 litrów benzyny 95 na 100km, a nie mam lekkiej nogi. Zimą w mieście jadąc krótkie odcinki, gdy silnik nie ma okazji się nagrzać, potrafi przekroczyć 9L/100km, jednak nie przekracza 10L/100km
Mało pali, nie odwiedza warsztatów.. Doskonale!
Pomimo 10 lat nie ma absolutnie żadnych drobiazgów które mogłyby denerwować użytkownika. Wszystkie drobne przyciski i przełączniki działają. Brak problemów z elektryką. Wnętrze samochodu pomimo surowego wykonania, wygląda tak samo jak w nowym aucie.
Jest to samochód na którym można polegać. Nie wiem jak wygląda warsztat.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 i 125KM 92kW [l/100km]

6,8