Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

dzosef, 12 lat temu
Silnik 1.7 CTDI 100KM 74kW
Rok produkcji 2004
Honda Civic VII Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Wersja SPORT w pięknym niebieskim kolorze z fajnym i co najważniejsze oszczędnym dieselkiem. Mimo 8 lat auto wciąż wygląda rewelacyjnie i mi osobiście podoba się bardziej niż UFO. Niestety to tylko 3d, a ja potrzebuję powoli 5d, więc niestety niedługo się muszę rozsatć z Hanią... Auto idealne dla młodych osób!!!
Nie ma może typowej charakterystyki dieselka, lubi czasami wyższe obroty ale co najważniejsze bardzo, bardzo oszczędny. Jak na 3drzwiową wersję moc odpowiednia, chociaż teraz przydałoby się więcej ale wole nie kombinować z boxami i chipami, to nie 1,9tedeji made by VW tylko konstrukcja ISUZU, podobno też bardzo dobra i sprawdzona konstrukcja
Ta dzwignia położona dużo wyżej najpierw średnio mi sie podobała, teraz się przekonałem, jest dokładnie pod samą ręką - tam gdzie powinna być. kwestia przyzwyczajenia, zwłaszcza do wbijania jedynki, kilka razy na początku lubiła sobie wyskoczyć i zgrzytnąć. Generalnie jest OK, nie chaczy, skok w miarę krótki, biegi wchodzą w miarę twardo.
Rewelka - to auto ma dwa oblicza, na słabej jakościowo drodze, wtedy jedziesz i skupiasz się na omijaniu dziur i nierówności, drugie oblicze na dobrej jakościowo drodze, to gokart, za którym nie nadąża silnik, to samo podwozie mogłoby spokojnie przyjąć jakieś 200kucy (tak zresztą jest w Type-R) i spokonie sobie by radziło. Czasem jest za twardo ale zależy co kto lubi
OK, kwestia wyczucia auta
Wszystko pod ręką, wersja sport ma wszystko co trzeba.
Podgrzewane lusterka - fajny bajer
Super fotele z trzymaniem bocznym, w miarę twarde, czyli pasujące do auta, a z tyłu nie jeżdzę, więc się nie wypowiadam :)
ok, silniczek mruczy
Wystarczy kropelka, to ważne w dzisiejszych czasach. Raz udało mi się na trasie zejść do 3,8l, nie przekraczałem 100km/h na trasie. Średnio 6 do 6,5 w mieście, 5 do 5,5l w trasie
Użytkuje od 11tyś km, na razie odpukać nic. Po zakupie zmieniłem oleje, klocki i oby tak dalej.
Odpukać nic. Na mojego Dieselka chumam i dmucham, czyli sprawdzam poziom (na 10000km dolałem jakieś 200ml), nie pałuję na zimno i studze po wyższych obrotach, oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CTDI 100KM 74kW [l/100km]

5,7