Ocena kierowcy - Honda Civic VII Sedan

bumbarumba@poczta.onet.pl, 16 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Honda Civic VII Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Auto mnie nie ma zaskakiwać. Ma jeździć i być niezawodna. Myśałem, że skoro mój model był jeszcze złożony w Japonii, to przynajmniej wykończenie będzie lepsze niż tureckie. Teraz raczej kupiłbym Toyotę albo nawet coś ponownie z Nissan Almera. Przynajmnie to samo, ale za niższą cenę.
Zawieszenie : nie na polskie drogi
Układ elektryczny : po wymianie usterek fabrycznych i sondy lambda raczej innych brak
Daję "DOBRZE", ale raczej przez silnik i budę niż zawieszenie.
Silnik 1.4 trochę za słaby, ale już mi przeszło ganianie się i wyścigi. Na trzyosobową rodzinę z pełnym bagażnikiem nie jest jeszcze źle. Do wyprzedzania w trasie raczej trzeba podejść z odrobiną wyobraźni.
Po takim przebiegu żeby skrzynia siadała? Powinni ją wymieniać w ramach gwarancji albo zadość uczynienia. Wsteczny ma tendencję do wyskakiwania. Z jedynką trzeba się czasami pomocować. O sławetnej dwójce nawet nie wspomnę.
Strasznie twarda. Czasami mam wrażenie że lekko silniejszy wiatr na postoju wprawia samochód w lekkie drgania. Jadąć szybiej po nierównych polskich drogach mam wrażenie, że cały czas nią buja. Nie na polskie drogi. Wolę zawieszenia samochodów sprzed 2000 roku - zawieszenia bez żadnych wynalazków. Jedyna zaleta tego zawieszenia to, że na zakrętach trzyma się dobrze. Przynajniej odnoszę takie wrażenie.
W sedanie przydałby się jedynie czujnik cofania, bo przy cofaniu czasami ciężko wyczuć kuper samochodu.
Kwestia gustu. Ja tam nie mam większych zastrzeżeń.
Mimo że mam model bez klimatyzacji (bo jej nie lubię) i mimo że szyby parują, to jednak w miarę szybko ta para jest usuwana. Nawet szyby rozmrażałem poprzez nawiew i nie było wcale źle. Nie zmienia to faktu, że szyby zaparowują szybko.
Uważam, że jak na samochód, któy nie jest vanem, dla mnie jest OK. Brak podłużnego słupka na podłodze z tyłu uważam raczej za zaletę. Wygodnie i nawet mój wysoki i przysadzisty brat z tyłu czuje się raczej komfortowo. Jedyne co wkurza, to fotel kierowcy. Nie jest to marzenie Trochę za krótki przedział odsuwania od kierownicy i przede wszystkim jakiś luz, który powoduję, że krzesło się suwa.
Przy prędkości powyżej 90km/h zaczyna w środku szumieć. Do tej prędkości jest cichy. Ktoś wcześniej pisał, że opony oryginalne też potrafią swój hałas dodać. Wkurza to trochę.
Tu wielka porażka. Sprawdziłem wszystkie możliwe cykle. Sam cykl miejski przy bardzo delikatnej jeździe - 9 litrów. Cykl mieszany pół na pół - 7,5 litra. Sama trasa - około 6,5 litra. Dla mnie rozczarowanie. Wyniki na ten silnik powiny być co najmniej o litr mniejsze. W jednorazowe trasy poniżej 8 kilometrów nie nadaje się. Zresztą sami to przyznają w instrukcji. Ja ma do pracy w jedną stronę 5 kilometrów i 6 świateł. Prznajmniej zimą, miałem wrażenie, że samo odpalenie silnika powoduję, że wskaźnik poziomu paliwa gwałtownie przesuwa się o 1/4 kreski w dół.
Za drogo Honda się ceni. Może modele po 2005 roku są lepsze. Nastęnym razem jak Honda, to bardziej Acord.
Ponieważ mam krótko, to powiem tak. Wkurzają niektóre małe trzeszczące elementy
Silniki wg mnie są OK. Ale żeby przy 50.000 km wymieniać już amortyzatory i łączniki stabilizatorów, to porażka. Moja dawna Łada Samara, która nie raz z przyczepką z ładunkiem prawie 700 kg jeżdziła po bezdrożach, pierwszą wymianę amortyzatorów miała dopiero po 120.000km i to z tyłu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,8