Ocena kierowcy - Honda Civic VII Sedan

Edyta, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Honda Civic VII Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Hondę civic nazywa się "ulubienicą pań" i jest w tym dużo prawdy. Jest to bardzo wdzięczny samochód do jazdy po mieście. Dynamiczny kiedy trzeba, niezawodny i cichy. Parę razy zupełnie nieświadomie zostawiłam na światłach cwaniaczków w leciwych audicach i golfach, którzy z głośnym loskotem wyprzedzali mnie po kilkuset metrach, kiedy przestałam przyspieszać. Porównując moją hondę do mondeo, którym jężdzę również od czasu do czasu, muszę przyznać, że nie czuję się w niej tak bezpiecznie i nie prowadzi się tak pewnie jak ford, ale na pewno jest od niego poręczniejsza.
bardzo cichy silnik do około 80 km/h, potem robi się głośno; słaba elastyczność do 4000 obr/min
nieźle, ale brakuje 6 biegu
porównując do Mondeo męża civic wypada słabo, mocno przechyla się na zakrętach i pdskakuje na "śpiących policjantach"
dobrze przeszklona kabina ułatwia szczególnie manewry na parkingu. Najnowszy civic pod tym względem jest do niczego
wszystko odbywa się intuicyjnie
szyby szybko odparowują, sprawna klimatyzacja
miejsca jest sporo, nasza 4 osobowa rodzina mieści się spokojnie ale na dłuższe wyjazdy wybieramy mondeo męża, które jest bardziej komfortowe.
jest doskonałe do jazdy miejskiej, kiedy się nie przekracza 70 km/h i dużo stoi w korkach. Przy spokojnej jeździe silnik jest właściwie niesłyszalny. W trasie jest gorzej, szczególnie powyżej 100 km/h, wtedy jest głośniej niż w Mondeo z dieslem.
Głównie jeżdzę po mieście ale hondę tankuje mąż, który mówi, że nie przekraczam 8l/100km, to chyba jest niezły wynik.
kupiliśmy 4 letnią hondę, teraz po przejechaniu 20 tyś km, kiedy ją wyceniam wyskakuje dokładnie ta sama cena jaką zapłaciliśmy, dwa lata temu, czyli honda civic jest jak wino.
tylko przeglądy
brak jakichkolwiek usterek