Ocena kierowcy - Honda Civic VII Sedan

bigman, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2003
Honda Civic VII Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Ogromna frajda z jazdy.
Szukałem samochodu dla rodziny. W ogóle nie przyglądałem się Hondzie. Myślałem o Renault Sceniku, lub coś podobnego. Kupiłem Hondę Civic Sedan. Teraz wiem, że następna też będzie Honda. Jest to samochód dający ogromną frajdę z jazy kierowcy. Przy tym posiada bardzo duże wnętrze i spory bagażnik. Nie muszę chyba dodawać, że jest bezawaryjny. Oczywiście trafił mi się egzemplarz pewny, serwisowany w ASO i z małym przebiegiem (45 000 km). Warto takiego poszukać. Barierą może być wysoka cena używanych modeli Hondy, ale uwierzcie mi - warto.
Rewelacyjny silnik. Trochę głośny przy wysokich obrotach, ale za to jaka frajda.
Jedyne co mogę powiedzieć to świetna. Biegi wchodzą tak jak trzeba, skoki są dobrane bardzo dobrze. Zestopniowanie skrzyni stoi na najwyższym poziomie.
Zawieszenie jest bardzo komfortowe. Spodziewałem się charakterystyki nieco sportowej. Samochód dobrze trzyma się drogi a jednocześnie tłumi nierówności. Samo zachowanie zawieszenia czasem mi się nie podoba, dlatego 4. EPS (elektryczne, progresywne wspomaganie kierownicy) działa bardzo ładnie. Trzeba się jednak przyzwyczaić do tego, że Honda reaguje nawet na drobne ruchy kierownicy.
Bez zastrzeżeń.
Wszystko na swoim miejscu. Nie mam się do czego przyczepić.
Bez zastrzeżeń.
Tutaj należą się brawa inżynierom Hondy. Jestem wysoki (196 cm) a mimo to nie mam najmniejszych problemów z zajęciem miejsca kierowcy jak i pasażerów. Bardzo dużo miejsca dla pasażerów z tyłu. Duży bagażnik
Mogłoby być ciut lepiej, ale naprawdę nie ma na co narzekać.
Spala raczej mało, ale nie mierzę ile ;)
Wydajesz dużo, ale masz pewny samochód.
Wzór dla innych samochodów. Jak do tej pory działa bez zarzutu.
Wzór dla innych samochodów
Honda Civic VII Sedan