Ocena kierowcy - Honda Civic VII Sedan

Konrad, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2003
Honda Civic VII Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Wcześniej jeździłem VW Polo Classic i to co wymieniałem w tym aucie przerasta pojęcie. Omawiana Honda jest u mnie w rodzinie od nowości. Nigdy nie było z nią żadnych problemów - prócz normalnych spraw eksploatacyjnych. Aktualnie posiadamy drugą Hondę Civic Sedan z silnikiem 1.8 benzyna ta również sprawuje się doskonale. Patrząc na ceny Hond, może i są drogie, ale naprawdę warto zapłacić za tę jakość. Raz Honda i zawsze Honda !!
Nie zaznaczam, że doskonale, ponieważ przy włączeniu klimatyzacji odczuwalny jest lekki spadek mocy, ale jak się silnik rozkręci powyżej 3 tys obrotów problem już nie występuje. Generalnie przy wyprzedzaniu nie mam pietra, jak kiedyś w Volkwagenie! Na 3 biegu kręci się do 100km/h (może i więcej), na 4 biegu bez problemu kręci się do 150km / h (może i więcej). elastyczny jak diabli :) Prędkość maks jaką udało mi się wycisnąć to 210km/h, licznik jest do 240km/h, więc myslę że jak bym jeszcze docisnął to i 225 bym osiągnął.
Drążek zmiany biegów zawsze trafia tam gdzie trzeba :)
Pomijając zużyte lekko amortyzatory i wyrobione na naszych drogach gumy z zawieszeniu, nie mam żadnych zastrzeżeń!
Obszerna przednia szyba i wąskie boczne słupki zapewniają świetną widoczność.
Wszystko spasowane doskonale i pod ręką. Brakuje podłokietnika.
Ogrzewanie zawsze sprawne, klima jak jest serwisowana, nie budzi zastrzeżeń!
Wszystko można wyregulować i dopasować. Miejsca na nogi z przodu jak i z tyłu bardzo dużo! Trochę mały bagażnik.
Przy prędkości około 130km/h i powyżej silnik wyraźnie głośny.
w mieście około 9L / 100km (może więcej) W trasie około 8L / 100km przy prędkościach około 120km / h (ale jak się przyciśnie to i 11-12L / 100km) Cen przeglądów/napraw nie znam, bo auto się od 7 lat nie zepsuło.
Za jakość trzeba zapłacić.
Drobiazgi - w tylnej klapie, po opadach deszczu, zbiera mi się woda i po otwarciu klapy wszystko wlewa się do bagażnika (łącznie jest tego może szklanka..) - zapewne któraś uszczelka pod światłem przepuszcza. Z drobiazgów jeszcze drzwi pasażera czasami się nie domykają. Poza powyższymi nic się nie dzieje.
Żadnych poważnych usterek. W najbliższym czasie czeka mnie zapewne wymiana tarczy i klocków hamulcowych, ale to normalne sprawy eksploatacyjne..

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

9,4