Ocena kierowcy - Honda Civic VII Sedan

Marcin, 11 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2004
Honda Civic VII Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Gdyby nie tragiczne fotele kierowcy to bylo by idealny stasunek jakos i niezawodnosc do ceny.
Minimalnie zbyt slaby jak dla mine, ale nie moge sie przyczepic do kultury pracy. Solidna czworka
Wsteczny lubi zahaczyc, ale generalnie chodzi calkiem przyjemnie. Po kilku miesiacach kierowca \"uczy\" sie skrzyni, i wlasciwie przestaje zwracac uwage na niedogodnosci.
Jak dla mnie sedan nie ma takiego pazura jak wersje hatchbakowe. Ale widzialy galy co braly. Sedan jest dla dziadkow ktorzy lubia miec miekko.
Calkiem dobrze.
Dziwi mnie bardzo to ze przy otwartej szybie, aby ja do konca zamknac musze caly czas trzymac przycisk. To jest troche wkurzajace. Pozatym jest OK.
Po pieciu minutach w zime jest cieplutko. Bardzo wydajna klima. \"Pol automatycznosc\" tej klimy jest troche naduzyciem, bo dziwnie sie wkreca na obroty. Do tego stopnia ze przestaje sie jej uzywac. Ale generalnie jest OK.
Wlasnie. Generalnie bardzo lubie ten samochod, ale za tak niewygodnie siedzenia trzeba jakiemus inzynierowi ukrecic glowe, droga powyzej 200 nie jest przyjemnoscia. To jest moja 4 honda i tak niewygodnych siedzen to nawet w 5 generacji nie bylo. Tragedia. Tylne calkiem wygodne. Co z tego - ja tam nie bywam.
Jak to w Hondzie, powyzej 4 tysiecy szumi silnik ;)
We Wroclawiu spalam okolo 10 litrow (jezdze caly czas po scislym centrum). W trasie okolo 6-6.5. Chyba ze jade bez rodziny to troche wiecej ;) Z drugiej strony, w tasie da sie zejsc ponizej 6ciu, ale po co :P
Pewnie z Dojcze Wagony wyszly by tansze przy zakupie, ale nie wierze ze sa az tak niezawodne.
To jest wciaz glowny powod dlaczego jezdze Hondami. Nic sie nigdy nie zepsulo. Z tym ze kupilem samochod ktory zawsze byl robiony w ASO. Z drobiazgow, to jak bym mial sie czepiac to uszczelka w misce mi sie pocila, ale to naprawde musialem sie zastanowic nad ta usterka. Pozatym akumulator sie skonczyl po 6 latach.
brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]