Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 3d

Silnik 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2009
Honda Civic VIII Hatchback 3d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Bezawaryjność
Bardzo udane autko, wygodne, bezawaryjne i ekonomiczne - mam LPG i koszty na poziomie 15zł/100km i brak awarii utwierdziły mnie w słusznym odejściu od diesli (poprzednia corolla cierpiała z powodu użytkowania jej w mieście - padał egr). Jak dla mojej rodziny 2+1 nawet urlop z rowerami na dachu nie był problemem dla Hondy. Kupując szukałem 1.8 ale trafiłem na 1.4 i pomimo obaw co do słabej mocy życie potwierdziło dobry wybór- jeżdze 50% po mieście gdzie ograniczenia 50km/h nie pozwalają wykorzystać mocy np 140 km a spalanie 8 lit lpg/100km z klimą i bagażnikiem dachowym jest extra! Polecam osobą, które nie lubią mieć mechaników za kolegów. kolejna sprawa to design - auto wyszło w 2005 roku a jak dla mnie wygląd ciągle atrakcyjny (ja mam Type S w kolorze milano red)
Brak awarii. Serwis co 15tys km.
Brak uwag. Precyzyjna. Przyjemnie zapina biegi
Sztywny i twardy ( w porównaniu do poprzedniej corolli) ale dla mnie przyjemny w prowadzeniu.
Słaba do tyłu ale przy pakowaniu pomagają czujniki wiec to tylko kwestia wjeżdzenia sie w auto
Bardzo pakowna i przemyślana. Pierwsze wrażenie troche przytłaczało ale po wjeżdzeniu sie wszystko okazało sie na swoim miejscu.
Ok. Brakuje mi tylko niezależnego nadmuchy tylko na szybę - jest funkcja ale wtedy odpala pełen nadmuch i klimę, wolałbym sam to regulować (szyba jest w połączeniu z nadmuchem na nogi i np w zime jak dywaniki sa w wodzie czy sniegu to paruje od nich dodatkowo, ale moze o to chodzilo inżynierom)
Mam 183cm i miescze sie b.dobrze, bagażnik ogromny i ustawny, pod tylną ławką miejsce na drobiazgi
Auto wyciszone przecietnie ale to tylko kompakt wiec zadowalająco
Spalanie gazu 7-8 lit 50/50 miasto/trasa! Koszt ok 15zł! Rewelacja - nawet hybrydy i diesle tego nie przebiją
Droga w zakupie ale warto było zapłacić wiecej niż za golfa, astre, itp, no i utrata wartości niska ( ja po 3 latach ok 10%, kolega focusem 3 po 3 latach 35%!)
Extra
Brak, nigdy mnie nie zawiodła (problemy z lpg

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i-VTEC 100KM 74kW [l/100km]

6,7