Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Mi, 12 lat temu
Silnik 1.4 i 83KM 61kW
Rok produkcji 2008
Honda Civic VIII Hatchback 5d 1.4 i 83KM 61kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik, wydawało mi się że może być za słaby. Pozytywnie jestem zaskoczony.
Świetne auto do miasta. Nadaje się też dla rodziny 2+1.
Silnik przy pełnym obciążeniu i włączonej klimatyzacji może trochę za słaby. Z kompletem pasażerów jeżdżę bardzo rzadko wiec to nie przeszkadza. Ogólnie dla rodziny 2+1 wystarcza. Da się tym autem nawet dość dynamicznie jeździć.
6 biegowa działa bez zarzutu. Nic się nie zacina. Szósty bieg wykorzystuje dość często, zdecydowanie maleje zużycie paliwa.
Trzyma się drogi jak przyklejony, w ostre zakręty można dość szybko wjeżdżać. Bardzo przyjemnie się tym autem jeździ ale tylko po równych drogach. Na wybojach daje się odczuć twarde zawieszenie.
Bez zarzutu do przodu i do tylu. Spojler z tylu nie przeszkadza.
Wszystko na swoim miejscu. Szybko można się przyzwyczaić. Jedynie co może przeszkadzać to umieszczenie prędkościomierza. Zasłania mi go kierownica więc muszę specjalnie się wychylać. Kierownicę oczywiście można ustawić inaczej, ale dla mnie najwygodniej jest tak jak mam.
Klimatyzacja automatyczna działa bardzo dobrze.
W niby małym aucie jest dość miejsca dla kierowcy i pasażerów.
Dobrze wyciszone.
Silnik 1.4 ma zaletę że w mieście pali poniżej 8 l Na trasie zależy od stylu jazdy , najmniej udało mi się spalić 5,5 l /100 przy prędkości na 100-110 km na autostradzie. Przy szybkiej jeździe 150-160 km/h na autostradzie pali prawie 9 l. Jak chce się oszczędnie jeździć to lepiej nie przekraczać prędkości 110 km w każdym aucie. Powyżej tej prędkości spalanie rośnie wykładniczo.
Bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Auto w standardzie jest bardzo dobrze wyposażone. Ma wszystko co trzeba.
Nic się nie popsuło przez 3 lata użytkowania. Jest jak nowy.
Idealny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 83KM 61kW [l/100km]