Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Silnik 1.4 i 83KM 61kW
Rok produkcji 2006
Honda Civic VIII Hatchback 5d 1.4 i 83KM 61kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
długo się zastanawiałem nad civiciem 5d, rozważałem mini morrisa, lecz przeważył komfort i przestrzeń w kabinie, jej nowoczesny design i domniemana niezawodność hondy. tą ostatnią zweryfikuje czas, lecz tego czego nie można civicovi VIII odmówić to niesamowitego wyglądu in & out. Nie każdemu się spodoba, ale zdecydowania zwraca uwagę i wybija się z fali przeciętności VW i audic. Fabryczny zestaw audio przyzwoitej jakości, nawet audiofile nie powinni narzekać, żałuję że nie ma wejścia usb lub ipod / iphone ale młodsze modele chyba już mają
cichy i elastyczny. 1.4 więc nie ma ogromnej mocy a wyprzedzanie przy obciążonym samochodzie może być uciążliwe, ale do miasta w zupełności wystarczy.
czasem problemy ze wrzucaniem jedynki, poza tym najlepsza skrzynia z jaką miałem do czynienia.
największa wada - niskie zawieszenie, trzeba uważać przy byle krawężniku czy dziurze. Twardość zawieszenia ? bzdury, nie jest to limuzyna i czasem zatrzęsie ale bez przesady, dla mnie komfort jest wystarczający (trochę gorzej dla pasażerów w z tyłu)
bardzo dobra widoczność oprócz tylnej szyby
Rewelacyjne rozplanowanie (i zaprojektowane!) wnętrze, masa schowków, mimo niewielkich rozmiarów człowiek nie ma wrażenia podróżowania w pudełku. Bardzo dobry system składania i podnoszenia tylnych siedzeń, wożę w samochodzie owczarka podhalańskiego i ma on w drugim rzędzie więcej miejsca niż w moim poprzednim mini vanie!
dość szybko się nagrzewa, inteligentnie zaczyna dmuchać wtedy kiedy ma czym dmuchać (czyli nagrzanym powietrzem) klima bez zarzutów, bardzo przydatny tryb zdejmowania mgły z szyby z przodu
do 110 rewelacja, przy 160 robi się już mało przyjemnie.
4 - , spodziewałem się odrobinę lepszego wyniku, ale przy bardzo ekonomicznej jeździe da się zejść poniżej podanych wyników. Poza tym komputer troszkę oszukuje :)
piszczy mi coś przy cofaniu ze skrętem kół i czasem obciera w przednich kołach ... pewnie klocki lub tarcze, zweryfikuję podczas przeglądu. małe odpryski na przodzie ... ale umówmy się, ze świecą szukać 5 letniego sam. bez odprysków ... nieszczęsna szybka osłaniająca kokpit za kierownicą ... rysuje się od patrzenia ... bez specjalnej ściereczki do okularów radzę się do niej nie dotykać ...no i klamka kierowcy trochę ciężko chodzi :)
jak na razie nic, choć był wymieniany amortyzator i sprzęgło (ale na gwarancji)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 83KM 61kW [l/100km]

6,9