Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Bartek, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 83KM 61kW
Rok produkcji 2006
Honda Civic VIII Hatchback 5d 1.4 i 83KM 61kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Mimo przygod usterkowych kocham ten samochod. Jest bardzo komfortowy, ma mnostwo miejsca, poza tym mam trzy lata gwarancji i w nosie drobne usterki. Niech sie teraz zepsuje wszystko, co ma sie zepsuc. Prowadzac go masz wrazenie, ze jedziesz wiekszym autem. Irytuje mnie tylko, ze ciagle wszyscy sie gapia na mnie na ulicy, a ja akurat tego nie lubie. Z drugie strony nie dziwie sie, bo Honda naprawde pokzala mistrzostwo swiata designu w tym modelu.
Sportowiec to nie jest, ale ja 2/3 swojej jazdy stoje w korkach, a poza tym juz sie wyleczylem z szalenczej jazdy, wiec dla mnie wystarcza.
Czasami zamiast 6 biegu, wpada mi 4, ale to i tak lepiej, ze nie wsteczny ;)
Bardzo precyzyjny, auto jest zwrotne.
Przy parkowaniu tylem trzeba bardzo uwazac, bo widac niewiele. Przedzielona tylna szybe rekompensuja nieco spore boczne lusterka, w ktorych widac mnostwo.
Bajka.
Tez pieknie
Wiele osob mysli, ze to auto 3-drzwiowe. Choc tylne drzwi sa krotkie, to wszedzie jest mnostwo miejsca. Te krotkie drzwi otwieraja sie az do kata 90 stopni, co znakomicie ultawia wsiadanie.
Glosniejszy od rywali w klasie, ale to caly urok Hondy. Kazda Honda przy wejsciu na obroty powiadamia o tym kierowce. I dobrze, mi to nie przeszkadza.
Udalo mi sie pokonac trase z Gdanska do Warszawy w 4 godziny z przecietnym spalaniem 5,3 litra. Na miescie, w warszawskich korkach spalilem srednio 7,5, choc komputer oszust pokazywal, ze 7,3.
Moglby byc tanszy, choc z drugiej strony na tle konkurencji to auto prezentuje sie wspaniale. Zastanawialem sie nad corolla, ale civic wyprzedza ja pod kazdym wzgledem, a corolla z takim wyposazeniem kosztuje tyle samo.
Hmm. Po odbiorze auta zaczal wariowac centralny zamek i przestawal dzialac system audio oraz centralny wyswietlacz. Na poczatku w ASO stwierdzili, ze to przez kiepski alarm. Po wymianie alarmu usterka jednak nie ustapila. W koncu wymienili mi elektronike w radiu i na razie jest ok.
Zachecony jednym z poprzednich komentarzy zaczalem sie wsluchiwac w odglos pracy tylnych amortyzatorów i jutro jade je wymienic. Rzeczywiscie klekocza jakby byla luzna tylna polka. W ASO chyba znaja problem, bo umowili sie ze mna na ich wymiane przez telefon, bez testowania zgloszonej przeze mnie usterki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 83KM 61kW [l/100km]

6,4