Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Eugenprin, 11 lat temu
Silnik 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2011
Honda Civic VIII Hatchback 5d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Myślałem,że będzie mulasty (tj. w zupełnosci nieodpowiedni do tego pojazdu) jednak jest w zupełnosci wystarczajacy, łaczy w sobie zadowalajacą dynamikę z niskim spalaniem.
Inne : szybko zużywa się tapicerka, przetarty bok fotela kierowcy.
Spektakularny wygląd, sportowa sylwetka, duża przyjemnosć z jazdy, niskie spalanie, na razie brak powazniejszych defektów, czego chcieć więcej?
Silnik cichy do 100 km, powyzej poziom głośnosci wzrasta, rekompensując to sportowym \"pomrukiem\". Przyśpieszneie i elastycznośc wystarczajace, bez kompleksów na trasie. Prawdziwego \"Kopa\" silnik łapie powyzej 4000 obrotów, przy czym wspaniale (gladko) wchodzi na te obroty.
Biegi wchodzą bez żadnych zgrzytów, skrzynka bardzo precyzyjna. Szóstkę mozna juz wrzucic przy około 45 km/h, co sprzyja niskiemu spalaniu (chodzi oczywiscie o ruch miejski).
Samochód perfekcyjnie wchodzi w zakręty, zapewnia wspaniałe wyczucie tego co się dzieje pod kołami. Układ kierowniczy bardzo precyzyjny. Wszystko to razem daje dużą frajdę z prowadzenia pojazdu, na normalnych drogach... Wadą jest twardość zawieszenia tj.większe wyboje czuć we wnętrzu pojazdu, nie zmienia to jednak mojej oceny.
Wbrew pozorom widoczność jest dobra, oczywiście przywyknięcia wymaga specyficzne rozwiazanie jakim jest przedzielenie tylnej szyby przez piękny ale nie bardzo praktyczny spojler. Parkowanie tyłem nie stanowi większego problemu m.in dzięki dużym lusterkom bocznym.
Tu Honda błyszczy na tle rywali, system magic seats i wielki (jak na tą klasę pojazdów) bagażnik tj. 415 litrów (z wliczonym kołem dojazdowym). Obsługa systemów samochodu (tj. klima, radio, CD i inne) po 5 minutach może sprawiać tylko frajdę.
Klimatyzacja wnętrza pojazdu jest w zupełnosci dostosowana do naszego klimatu. Latem szybko chłodzi a zimą grzeje. Zimą polecam tryb AUTO z nastawieniem na przednią szybę, efekt błyskawiczny!
W porównaniu z innymi kompaktami dużo miejsca, sportowa pozycja kierowcy. Z tyłu wadą jest zbyt obniżajacy sie dach pojazdu (cóż wymóg designu), wyżsi pasażerowie (około 180 cm) mogą mieć kłopot, lecz ogólnie dużego bólu nie ma.
Tu kwestia gustu do 100 km/h silnik jest cichy, przy wchodzeniu na obroty pow. 4000 zapewniajace dobre przyspieszenie, staje się głosniejszy, lecz ten rasowy sportowy pomruk pozwala wiele wybaczyć... lecz to dla konesera.
Bez kozery, w mieście poniżej 7 litrów (przy spokojnej jeżdzie i respektowaniu zielonych lampek) na trasie realnym do uzyskania jest wynik 5,3 - 5,5 litra (oczywiście przy spokojnej jezdzie). Podsumowujac Honda z tym silnikiem jest idealnym samochodem do jazdy miejskiej, lecz na trasie przy mocniejszym wciskaniu pedału gazu osiagi są również zadowalajace.
Kupiłem Hondę w ramach wysprzedaży rocznika (zaraz wchodziła na rynek IX generacja modelu) cena była jedną z nizszych w porównaniu z innymi konkurentami (przy analogicznym wyposażeniu i prestiżu marki). Stosunek ceny do jakosci z tej właśnie przyczyny był super!
Brak powodów do skarg.
Brak