Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

metylek@netscape.net, 16 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Karoseria : Pamietacie 1993r i Renault Twingo? Szok sylwetki jednobrylowej. Takim samym szokiem jest sylwetka Civica. A nastepnym szokiem za kilka lat bedzie Honda FCX i jej ogniwa paliwowe. Juz zbieram kase na nia :))) Macie pojecie ze to juz jezdzi po drogach USA i Japonii?
Zawieszenie : Stuki na nierownosciach jezdni (przypisuje to twardemu zaieszeniu wersji SPORT i felgom 17")
Inne : Zacinalo sie otwieranie klapki wlewu paliwa (jeden trik w serwisie i juz OK)
Przeniesienie napędu
Ktos mi kiedys powiedzial: witamy Kapitana statku kosmicznego Enterprise. Bajeczny kokpit w tonacji niebieskiej + takie samo oswietlenie podlogi.
Dynamika jak w Enterprise przy skoku w nadprzestrzen :)))
Biegi wchodza prawidlowo pod warunkiem ze nie robi sie tego nahalnie. Trzeba pozwolic dzwigni "prowadzic sie samej".
Czasami mam wrazenie ze sciaga mnie to na prawo to na lewo przy hamowaniu i przy przyspieszaniu. Ale mowia ze to wina kolein w nawierzchni. Oby mieli racje.
Co tu duzo mowic, grube slupki przednie no i tylna szyba, niedosc ze przedzielona w poziomie (a la spoiler) to jeszcze brak wycieraczki. Ale to pewnie przez ksztalt szyby (krzywizna).
Wszystko w zasiegu reki. Nawet pokretlo radia na konsoli i klawisze sa w zasiegu palcow gdy dzwignia biegow jest na 3 lub 5. I to bardziej mi pasuje (o dziwo) niz regulacje w kierownicy.
Sekundy od wlaczenia do efektu (zwlaszcza odparowanie szyby)
To moje trzecie autko o ktorym sie mowi ze jest "wieksze w srodku niz na zewnatrz". Cos w tym jest. Modelowanie (blyskawiczne) tylnej kanapy to majstersztyk.
Felgi 17" + sportowe, twarde zawieszenie to katastrofa dla miejskiej jazdy po dziurawych drogach :(. Buda przenosi stuki jak glosnik tubowy :))) Ale tylko to.
Trasa 6.5l (max 130km/h) Miasto nawet do 8l. Przeglad 20tys - 550PLN. Nie tak strasznie.
Robilem porownanie z Megane z takimi samymi dodatkami (ktore tutaj mam w Std a tam trzeba slono placic) i niestety Megane wyszedl drozej!!!
Klapka wlewu paliwa.
Brak (mam nadzieje)