Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

volk3r, 13 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Inne : Ergonomia to jest to, super pozycja za kierownicą i doskonałe umiejscowienie wszystkich elementów pulpitu czuję sie jakbym siedział za sterami rakiety :)
Przeniesienie napędu : Dwójka ciężko wchodzi, a trójka mogłaby byc lepiej wypozycjonowana
Ogólnie z auta jestem bardzo zadowolony, wygląda ładnie i dobrze się nim jeździ.
Silnik sprawuje się całkiem dobrze, drażnią trochę delikatne wahania obrotów na biegu jałowym i zbyt nisko ustawione minimalne obroty. Da się do tego przyzwyczaić :) 140 kucyków pracuje bardzo dobrze i kiedy je popędzić to potrafią zrobić małe zamieszanie. Gdybym miał kupować jeszcze raz to wziąłbym type-r! Ogólnie silnik daje radę,ale słabszej odmiany raczej nie warto kupować, chyba że ktoś preferuję jazdę na emeryta:)
Tutaj jest średnio, dwójka czasem nie chce wchodzić i trzeba ją zmuszać mocniejszym ruchem ręki.. Trójka jak dla mnie dziwnie wypozycjonowana, wymaga to przyzwyczajenie aby płynnie przechodzić z dwójki na trójkę. Wcześniej śmigałem opel corsa C i nigdy nie było problemów ze zmianą biegów poza wstecznym, który był dość głośny - zgrzyt przy wrzuceniu :)
Auto prowadzi się pewnie i mimo sportowego zawieszenia komfort jazdy jest niezły jak na polskie drogi.
Z tyłu nic nie widać, mała szyba + spojler na środku ... przydałyby się czujniki parkowania, niestety w moim ich nie ma.
Co by nie mówić,ale inżynierowie Hondy znają się na tym bardzo dobrze. Wszystko jest na swoim miejscu, bardzo wygodne fotele, idealnie umiejscowione przyciski sterowania klimatyzacją radiem i innymi gadżetami. Obrotomierz to jest to, od razu widać,że silnik lubi się wysoko kręcić! Nie mam zastrzeżeń, samochód jest zaprojektowany dla kierowcy i to widać! Teraz już wiem skąd nazwa ufo, w środku jest jak w statku kosmicznym :)
Jak na razie jest bardzo dobrze, wszystko działa tak jak powinno.
Miejsce jak na tej klasy auto jest dość
Wiadomo,że to nie limuzyna do 120km/h jest ok, później robi się coraz głośniej. Odgłos silnika jest bardzo przyjemny, zwłaszcza przy wyższych obrotach - idealnie dopasowany układ wydechowy, dużo frajdy z jazdy :) Plastiki potrafią czasem trzeszczeć,ale to pewnie przez to,że samochód składali angole a nie japończycy :(
Cudów nie ma, silnik lubi paliwo i średnio pali 9.5 w mieście przy normalnej jeździe, w trasie da radę zejść na 7 jeśli jedzie się z rozsądna prędkością. Idzie zima więc pewnie spalanie jeszcze wrośnie. Na razie nic nie naprawiałem i mam nadzieję,że tak pozostanie.
W tej cenie, chyba ciężko kupić coś lepszego.
Na razie jest ok, poza walniętym siłownikiem lewego lusterka ( było w takim stanie jak je kupiłem ) nic się nie psuje.
brak i niech tak pozostanie!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

9,2