Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

UFOk, 12 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Futurystyczny wyglad nie przeszkodził w ergonomii, jakości itd. naprawde super auto. Im dłużej nim jeżdze - tym bardziej mi sie podoba. Powiem wiecej... gdy ogladałem wczesniej ufo na ulicach, miałem mieszane odczucia. Wszystko zmienia sie wraz z pierwszym kontaktem z tym autkiem - do tego tez Was zachęcam !!! Jazda tym autem to czysta przyjemność. Wiele elementów których nie sposób opisać w kilku słowach zaskakuje na plus. Auto mozna odkrywać i odkrywać na nowo.
Silniczek super. ekonomiczny i cichy przy jeżdzie na niższych obrotach (nie przekraczajac 3500) ... natomiast powyżej wydobywa się moc i dzwięk.
super precyzyjna. chodzi bardzo delikatnie i przyjemnie. nie wymaga siły.
Troche twardy ale to zalezy od ogumienia. Ja posiadam felgi 17\" stad moja opinia. Poza tym super trzyma sie drogi. stabilnny w zakretach i przewidywalny. Dosyć mała skrętność w porownaniu z moimi poprzednimi autami.
W gruncie rzeczy jedynie widok do tylu moze powodowac klopoty. Jednakże zalezy to od ogólnych umiejestonsci kierowcy. Ja nie mam z tym problemów.
mimo wygladu ufo - wszystko na swoim miejscu.
skuteczna klima i dosyc szybkie ogrzewanie podczas zimy.
aż sie nie chce wierzyć patrzac z zewnątrz na auto. Wszyyscy są w szoku.
tak jak pisałem w ocenie silnika. głosniej zaczyna sie robić powyżej 3500 obrotów. uklad jezdny wyciszony OK.
Bardzo oszczedna jak na silnik 1,8 który potrafi pokazać pazur. Jeżdząc ekonomicznie można uzyskiwać wyniki nie do pogardzenia przez mniejsze silniki. Czesci - raczej tylko oryginały.
Auto trzyma cene nawet na rynku wtórnym. Zeby dostać dobry, zadbany egzemplarz - trzeba zaplacic naprawde dużo.
super. autko na którym zawsze mozna polegac.
brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]