Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

majic777, 9 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Przeniesienie napędu
Auto całkiem przyjemne dla 2+1. Pomimo wrażenia naprawde pojemne i łatwe w załadunku auto. Silnik zadowalający. 6-cio stopniowy automat daje radę.
Bardzo fajny motor. W zakresie do 3-3,5tys obrotów w miarę ekonomiczny, w wyższym zakresie aż miło sie jeździ. Bardzo szybko wkręca się na obroty. Kobieta chciała polatać bez szalerństwa, więc mogła. Ja chciałem troche szyciej i byłem równiez zadowolony.
6 biegów w automacie daje naprawdę radę. Fakt, że nie jest do końca w pełni automatyczna skrzynia. Jedna usterka, zablokowało wsteczny bieg i musiałem skorzystać z serwisu. Problem rozwiązało wgranie nowego sftu i latało sie bardzo przyjemnie.
Bardzo dobry. Może dla poruszających się po wiekszych nierównościach jest za twardy, ja poruszałem się po w miarę porządnych drogach. W miejscie bardzo fajne wspomaganie, na autostradach przy dużych prędkościach fajnie się utwardzało. Prześwit w porządku, tylko trzeba uważać na spojler przedni przy wyższych krawężnikach.
Dla mnie dobry, kobiecie przeszkadzał tylni spoiler. Przód ogromna szyba, na boki w porządku. Problematyczny tył, mozna się przyzwyczaić ale nie wszystkim pasuje.
Genialne pomysły z kraju kwitnącej wiśni. Tylne drzwi otwierające się 90stopni, składanie tylnej kanapy czy podwójny bagażnik, to naprawdę dobre pomysły. Po wykręceniu przedniego koła rower MTB pięknie pasuje przed tylna złożona kanapą. Wysoko podnoszona klapa bagażnika.
Cos nie szło z odparowaniem części przedniej szyby po stronie kierowcy ale reszta ok. Minus za brak ogrzewania tylnej szyby w części poniżej spojlera i zimą mus skrobania pleksy.
Jak dla mnie na auto tej klasy doskonała. Przed zakupem przymierzałem się do Saab-a 9.3, Volvo s40, Subaru Impreza i uważam, że bez porównania. Z przodu jak dla mnie doskonale, z tyłu jeżdziło dziecko 3-5lat i głównie babcia, nikt nie narzekał.
Dla mnie ok, lubiłem posłuchać motoru na wyższych obrotach. Kobiecie trochę to przeszkadzało ale przy eko jeździe dzieciak spał jakby w domu był.
Trochę paliła ale to ze względu na mój sposób jazdy, przy kobiecie było ok. Koszty części, to tylko wgranie nowego softu i wymiana czujnika prędkości przy skrzyni(niby musiał być wymieniony). A tak to paliwo.
Ciężko mi coś napisać. Ja znalałem w Danii na parkingu ubezpieczyciela po szkodzie-prawy błotnik, prawa lampa i zderzak do wymiany. Kupiłem dużo poniżej rynkowej ceny. Czy za normalną cenę bym kupił, to ciężko powiedzieć, trzymają cenę.
Przeskakiwało mi chowane lusterko ale samo wskoczyło w tryby i było ok.
Czujnik przy skrzyni i zablokowany wsteczny. Nie poholujesz za długo automatu, więc laweta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

8,2