Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Stig, 7 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Super auto przez 10 lat wymieniłem filtry no bo wiadomo trzeba i czujnik abs (moja wina sam uszkodziłem) auto sprowadzone z niemiec jestem 2 właścicielem SERDECZNIE POLECAM!
Bez żadnych zakłuceń niestracił mocy dalej wywołuje u mnie gęśą skurkę gdy przekraczam 220 km/h
Płynne działanie jak dla mnie ideał.Brak problemów jak dla mnie krótkie (przełożenie biegów) super.
Zero zero i jeszcze raz zero problemów mimo "ślizgów" sprawuje się owiele lepiej niż w moim starym aucie (opek astra g )200r..
Doskonałe wyciszenie żadnych problemów z bajerami typu zmieniarka ,podgrzewane siedzenia czy też dotykowy ekran zamiast klasycznego radia bez gps'u
Dla mnie jest to powalające wrażenie ale nikt nie zrozumie tego mając niemieckiego kloca jako poprzedni samochód z marnym silnikiem 1.6
Klimatronik działanie bez zarzutów niewyobrażam sobie auta bez klimatronika
No i tu bomba dużo miejsca nawet styłu .Jedyny minus to mała "wysokość"tylnych miejsc na moje 1.90m trochę za nisko .Ale po złożeniu tylnych siedzeń możemy przewieść bardzo duże przedmioty np: pralkę.A w przypadku gdy przewoźimy mniejsze żeczy siedzenia (dolną część) można podnieść
Jest cichy spokojny przy dużych ubytkach asfaltu nie ma tragedi.Ale jak przekroczysz 5 tyś. obrotów to zaczyna być wyraźny specyficzny dźwięk silnika mi to bardzo odpowiada ;)
Bez paliwa dla biednych (LPG) spalanie wynosi 5-6 l przy jeździe regularnej ok 100 km/h z 4 osobami i pełnym bagażnikiem. A jako ciekawostka to z campingiem przy ponad 100km/h 10 l to i tak nie dużo.waga campingu ok 650 kg
Bardzo mały spadek cen w stosunku do innych aut np opel. Ale ta tendencja występuje w większości aut japońskich
Problem z abs ale to przy wymianie opon naruszyłem kostkę no i sam sobie zawiniłem jeszcze jednym mały minusem były zaparowane klosze z przodu.
BRAK BRAK BRAK BRAK BRAK CO TU WIĘCEJ PISAĆ NIEZAWODNOŚĆ NA JAPOŃSKIM POZIOMIE naprawdę trudno mi cokolwiek wymienić

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

7,9