Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Kamil, 6 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Silnik : R18A2 to silnik stworzony do Civica chociaż nie obraziłby się gdyby miał 160KM :)
Piękna stylistyka, w środku kierowca ma wszystko pod ręką. Świetne wyposażenie w wersji Sport (całkowicie wystarczające). Bardzo wygodne siedzenia ze świetnym systemem składania tylnej kanapy.
Rewelacja. Można jeździć ekonomicznie i spalać niewielkie ilości paliwa jak na pojemność 1,8 lub cieszyć się sportową jazdą (jak na zwykłe autko cywilne naprawdę nieźle daje radę)
Jest precyzyjna, nie haczy, a podczas wyprzedzania jeżeli nie ma konieczności to nie musimy redukować nawet z szóstego biegu. Jedyny minus to brak skórzanego mieszka. Do tej plastikowej kulki trzeba się przyzwyczaić...
Jak na razie wystawiam ocenę wzorową jak na zwykłą kolumnę McPersona z przodu i belkę z tyłu. W porównaniu do Accorda na wielowahaczu to Civic jest bardzo sztywny ale nie przesadnie.
Przednie boczne słupki troszeczkę przysłaniają widok szczególnie na rondach. Tylna szyba... też za wiele nie widać no i małe tylne szyby boczne oglądając się w nie podczas cofania (czy nie bliża się pieszy) bardzo słaba widoczność, ale za to nadrabia wielkimi lusterkami wstecznymi w których widać wszystko.
Ja jestem zadowolony.cały kokpit niejako "obejmuje" kierowcę. Praktycznie wszystko mamy pod ręką. Przycisków nie jest dużo jak np w Insignii. Sterowanie tempomatem oraz radiem w kierownicy, która jest regulowana w dwóch płaszczyznach.
Ogrzewanie bardzo wydajne, klimatyzacja aż za bardzo. Na minimalnej temperaturze w aucie robi się jak w lodówce. Szkoda tylko, że nie ma kratek nawiewów w podłokietniku na tył, byłoby super.
Tu nie mogę narzekać jak na tak niewielkie auto. Bez problemu wsiadam na kanapę z tyłu i mam jeszcze sporo luzu przed fotelem kierowcy, które jest ustawiony pode mnie. Bagażnik zaskoczył mnie najbardziej. Wszedł wózek(nie parasolka) 3 średnie torby i 2 duże reklamówki. Jeżeli to za mało to jeszcze można coś wcisnąć pod tylną kanapę.
Nie jechałem więcej jak 140km/h i na wyciszenie nie narzekam. Silnika nie słychać. Trochę szumi powietrze ale w jakim aucie jest idealnie cicho?
Witam. U mnie spalanie wygląda następująco. Miasto dystans do 4km Lato:8,5 Zima 10. Jak zrobię 50/50 miasto-trasa to lato 7,3 zima 8,0. Wybierając się w trasę zatankowałem auto do pełna do dwóch odbić pistoletu przed i po trasie przy tym samym dystrybutorze i na 402km wlałem równo 23,05litra czyli 5,75 na każde 100 km, przy jeździe do 100 km/h bez przekraczania 3tys obrotów z klimatyzacją przez około 50% trasy i pełnym bagażnikiem. Wiem, że jak się chce można zejść jeszcze z 0,5litra ale to już byłaby mordęga:)
Hmm. Nie dałbym takich pieniędzy za niemieckie auto pomimo, że mogłoby być lepiej wyposażone i młodsze od Hondy. Od 10lat jeżdżę Hondami i widząc jak moi koledzy naprawiają swoje pancerwageny i inne europejskie auta to zostaję dalej Przy tej marce.
Na razie brak jakichkolwiek usterek. Wymieniam raz w roku olej z filtrem, robię przegląd klimy z odgrzybianiem i wymianą filtra kabinowego i jeździmy dalej.
Tu nie napiszę ani słowa bo nie ma o czym.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

7,2