Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Sedan

JAREK, 6 lat temu
Silnik 1.3 Hybrid MX 95KM 70kW
Rok produkcji 2010
Honda Civic VIII Sedan 1.3 Hybrid MX 95KM 70kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt jest jednym wielkim POZYTYWNYM zaskoczeniem. POLECAM !!!
Inne : Jak na razie brak jakichkolwiek usterek
Świetne auto. Piękne, praktyczne, ekonomiczne. Fantastyczna jakość - materiały najwyższej jakości. Nie ma żadnego porównania do VW, czy innych aut produkcji niemieckiej nie mówiąc o francuzach czy włochach. Pod każdym względem bije je na głowę. Wrażenia z jazdy nieporównywalne z innymi autami tej klasy. Zdecydowany Nr. jeden w swojej klasie, a jest to moje 40 auto w historii, więc wiem co piszę. Mam spore doświadczenie w tej dziedzinie. Hybryda - bez obaw sprawuje się Ok" Podsumowując jeśli szukasz auta klasy średnie - zdecydowanie polecam. Warte każdej wydanej złotówki.
Demon prędkości to nie jest, ale wystarczający do dynamicznej jazdy. Kultura pracy doskonała jak to Hondzie. Pod względem spalania sytuacja przedstawia się więcej niż dobrze, przy normalnej jeździe mieści się w 5 l/100 co uważam za dobry wynik. Nie mam uwag.
Automat pracuje płynnie. Jak w autach z klasy wyższej Nic dodać nic ująć.
Układ jezdny bez zastrzeżeń. Auto bardzo komfortowe przyjemne w prowadzeniu. Zawieszenie ciche precyzyjne. Nierówności wybiera w sposób nieodczuwalny. Jazda tym autem to prawdziwa przyjemność. Im dłużej jeżdżę tym bardziej jestem zachwycony.
Widoczność b. dobra z każdej strony. Poza tym w moim aucie mam fabryczną kamerę cofania. Rewelacja.
Wszystkie przyrządy i przełączniki są na swoim miejscu. Obsługa intuicyjna. Komfort jazdy lepiej niż dobrze. Jazda tym autem sprawia wiele przyjemności. Można jechać kilkaset kilometrów i zero zmęczenia, czy znudzenia jazdą.
Wentylacja i ogrzewanie dopracowane w 100% bardzo szybko grzeje jak i chłodzi ( klima) działa błyskawicznie. Odparowanie szyb następuje prawie natychmiastowo. Dodatkowy atut to ogrzewane fotele przednie. Nie mam uwag.
Miejsca jest wystarczająco zarówno z przodu jak i z tyłu. Podłokietniki przód i tył. Regulacja kierownicy w dwóch poziomach. Możliwość ustawienia idealnej pozycji dla każdego. Oczywiście cały czas musimy pamiętać, ze znajdujemy się w klasie średniej. Lepiej się już nie da ze względu na ograniczenia gabarytowe.
Bardzo ciche komfortowe auto. W końcu to benzyna + Hybrid, a nie zjechany klekoczący diesel. Na postoju nie wiesz że silnik pracuje widać to tylko po obrotomierzu. Funkcja start stop na skrzyżowaniach wprowadza w zdziwienie kierowców stojących obok.
Biorąc pod uwagę koszt paliwa to bardzo przyzwoicie. Koszty części zamiennych nie wiem ponieważ auto jest bezawaryjne. I właśnie ta niewiedza najbardziej mi się podoba. Leję paliwo i jadę. Zbiornik 50 litrów i jadę i jadę. 1000km i następne tankowanie.
Może nie jest najtańsze, ale warte każdej wydanej złotówki. Niemiecki auta z tego rocznika są jednak droższe, a jakościowo nie dorastają do pięt.
Na razie nie stwierdzono. I mam nadzieję, ze długo nie stwierdzę.
Drobnych nie stwierdzono to poważnych tym bardziej nie stwierdzono. Honda - jakość nie jest wyssana z palca. To jest Fakt.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 Hybrid MX 95KM 70kW [l/100km]

5,2