Ocena kierowcy - Honda Civic X Hatchback 5d

alex, 5 lat temu
Silnik 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Rok produkcji 2017
Przebieg: 1 000 tys. km
Honda Civic X Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
prawie 5 ale jest jedno male ale silnik, zawieszenie, skrzynia oraz reakcja na gaz extra klasa ale środek psuje ocenę mam porównanie względem innych marek od astry do klasy e oraz suv-ów ale o tym poniżej, szkoda że są tak małe możliwości personalizacji wnętrza przypisane sztywno do wersji , świetnie wygląda w czerwieni oraz niebieski zwłaszcza w wersji sport plus tak jakby wyjechała z firmy tuningowej , wygląd powoduje że sporo osób pyta się czy tak wygląda seryjny słabe strony to z pewnością lakier i siedzenia ciężko dobrać odpowiednią pozycję ale jeśli czujesz frajdę z jazdy i szukasz niebanalnego wozu minusy idą na dalszy plan
żwawy lubiący kręcenie wysoko, frajda zaczyna się od 3 - 4 tyś obrotów wraz z niska pozycja za kierownicą potęguje wrażenie szybkości , tryb eco typowy na trasę
krótko szybko i na temat
jestem pod mega wrażeniem jak ta przednionapędówka pokonuje zakręty, patrząc przez pryzmat opli, citroenów, peugoetów, volvo, renault i merca którymi jeździłem uważam za najlepiej jeżdżący przedni napęd w wersji cywilnej do 150 tyś pln zwłaszcza, że w wersji sport plus jest możliwości usztywnienia tyłu
miękka blacha i słaby lakier mało odporny na odpryski
przód boki ok problem z tyłem przez poprzeczny spojler ale tez nie jest źle, kamera mogłaby mięć większą rozdzielczość nocą mniej wyraźny obraz
słabo i to jest największa wada hondy, z tyłu dużo miejsca, z przodu w wersji ze szklanym dachem nie każdemu będzie wygodnie zwłaszcza wyższym, w miarę wygodne fotele ale skokowa regulacja kierowcy jest słaba brak pełnej regulacji fotela pasażera, minus za obsługę navi wolny czas reakcji choć w porządku prowadzi , dobrze spasowane wnętrze i z dobrych materiałów jak na tą półkę cenową,
szybko grzeje fotele, klima i reszta standard
do 190 cm będzie ok dla wszystkich
szersze ogumienie zwiększa nieznacznie szumy
na razie tylko benzyna , przeglądy nie odbiegają znacznie od innych marek zrobiłem nią ponad 20 000 tys i ciągle chce mi się nią pokonywać coraz bardziej kręte drogi
wetrze trochę lepsze materiały i drobne niuanse stanowią o niższej ocenie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW [l/100km]

7,8