Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Honda Civic X Hatchback 5d

Lata produkcji: 2017 - teraz
Segment: Niższa klasa średnia
Wprowadzona na rynek w roku 2017, najnowsza, dziesiąta generacja modelu jest stylistycznie oparta o zastosowane w prototypach Civic Concept (2015 r.) i Civic Hatchback Prototype (2016 r.) rozwiązania. Stał się przełomowym modelem w rodzinie: odmiana hatchback jest oferowana w tej samej wersji na najważniejszych rynkach na całym świecie, co czyni go modelem globalnym. Powstał na nowej platformie podłogowej Honda World-Compact-Car-Platform (tak jak model CR-V piątej generacji). Wersję hatchback Civica zaprojektował Daisuke Tsutamori. Auto oferowane jest także z nadwoziem typu sedan oraz coupe. W odróżnieniu od Hondy Civic poprzedniej generacji nadwozie Hondy Civic X jest dłuższe, szersze i niższe. Ma także agresywny przedni pas nadwozia z wkomponowanymi wydatnymi nadkolami oraz wyprofilowane wloty powietrza z przodu i z tylu, a także krótsze zwisy. Honda Civic X została zaprojektowana od podstaw. Dzięki lekkiej, sztywnej karoserii uzyskano obniżenie środka ciężkości. O angażujące wrażenia podczas jazdy ma zadbać nowe zawieszenie auta. Podłoga samochodu jest umieszczona niżej niż u poprzednika, a zbiornik paliwa został przeniesiony. Pozwoliło to (wraz ze zmianami w podwoziu i zawieszeniu) obniżyć środek ciężkości o 10 mm. Uzyskano również dzięki wprowadzonym modyfikacjom obniżenie pozycji z kierownicą (o 35 mm obniżono siedzisko fotela), co podczas jazdy wzmaga sportowe wrażenia.
Powagosław

Najbardziej ekspresjonistyczny kompakt na rynku. Styliści Hondy postawili na środki wyrazu, obok których trudno przejść obojętnie. Również, a może przede wszystkim dlatego: wielki plus.

 

~Powagosław
Luzacjusz

Pomieszanie Poloneza z Godzillą i jeszcze jakąś postacią z japońskiego komiksu, której nazwy nie potrafimy nawet wymówić. Sam nie wiem, co to dokładnie jest, ale z jakiegoś perwersyjnego powodu mi się podoba.

~Luzacjusz

Honda Civic X Hatchback 5d – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Honda Civic X Hatchback 5d

Podstawowe parametry Honda Civic X Hatchback 5d
Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 11,8 m
Promień skrętu 5,9 m
Wymiary zewnętrzne Honda Civic X Hatchback 5d
Długość 4518 mm
Szerokość 1799 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 2076 mm
Wysokość 1434 mm
Rozstaw osi 2697 mm
Rozstaw kół - przód 1537 mm
Rozstaw kół - tył 1565 mm
Prześwit 129 mm
Wymiary bagażnika Honda Civic X Hatchback 5d
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 1209 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 420 l
Własności transportowe Honda Civic X Hatchback 5d
Maksymalna ładowność 416 kg

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Honda Civic X Hatchback 5d
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 11
Koszt ogólny 36,36 PLN
PB36.23 PLN
Wydatki serwisowe 0,00 PLN Pozostałe wydatki 0,00 PLN

Publikacje o Honda Civic

Newsy o Honda Civic

Honda Civic X Hatchback 5d