Ocena kierowcy - Honda Civic X Sedan 4d

Rok produkcji 2017
Okres użytkowania: 5 lat
Honda Civic X Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Generalnie jestem bardzo zadowolony z samochodu pomimo kilku wad. Samochód zwodzący z zewnątrz dość ekstrawaganckim wyglądam jest w środku poukładany, konserwatywny i praktyczny. Wisienką na torcie jest radość z jazdy jaką daje samochód, z pewnością jego najmocniejsza strona.
Mocna strona pojazdu. Dobry dół, dobra góra. Czuć "wolnossąca tradycję" Hondy, kręci się przyjemnie i wysoko. Jak na turbo ładnie brzmi, a przy okazji bardzo ekonomiczny.
Kolejny bardzo mocny punkt. Precyzyjna skrzynia, krótkie drogi prowadzenia. Nie są przesadnie długie i żeby jeździć ekonomicznie trzeba trochę powajchować.
Chyba najmocniejszy punkt tego modelu. Układ kierowniczy jest obłędnie precyzyjny. W swojej klasie prawie bezkonkurencyjny. Zawieszenie dość twarde, stawiający na komfort resorowania mogą się czuć lekko zawiedzeni. Choć źle nie jest, pomaga bardzo wielowahacz.
Niestety Honda tradycyjnie wyposażyła samochód w szczątkowe ilości lakieru. Cienki i bardzo podatny na zarysowania. Lekko falująca maska podczas szybszej chyba tylko groźnie wygląda. Nie słyszałem o tym, żeby miało to poważniejsze konsekwencje.
Do przodu i z boku jest całkiem ok. Z tyłu kiepsko. Niestety jestem posiadaczem podstawowej wersji, brak kamerki i czujników mocno utrudnia precyzyjne manewrowanie.
Naprawdę w porządku. Bardzo poukładana deska, obsługa intuicyjna i przyjemnie analogowa. Jedyne co mi nieco przeszkadza to wg mnie średnio intuicyjna obsługa klimatyzacja i trochę mało estetycznie rozplanowane wnętrze.
Szybko się nagrzewa i grzeje sprawnie. Klimatyzacja dość wydajna, była awaria ale to już wędruje do innej kategorii. Auto szczelne, nie ma problemów z wilgocią.
Zdecydowanie powyżej przeciętnej. Jedno z lepszych aut w segmencie. Dużo miejsca z przodu, z tyłu....jeszcze więcej. Mam 190 cm wzrostu, siedzę wygodnie a za mną siadłby taki sam gość. Bagażnik duży i dość foremny.
Zwyczajnie jest przeciętnie lub nawet lekko poniżej. Da się przeżyć, choć fanatycy dobrego wyciszenia przy 140 km/h będą zniesmaczeni.
Ekonomiczny silnik, brak awarii (poza jedną zrobioną na gwarancji).
Znając zalety i wady pojazdu i celując świadomie w auto dające namiastkę auta sportowego ale też przestronne i praktyczne to bezkonkurencyjny wybór w swojej cenie. Przynajmniej było tak w trakcie kupna, auta stety/niestety trzymają wartość na rynku wtórnym.
2 razy wyświetlił mi się ni z gruchy, ni z pietruchy komunikat o niskim poziomie oleju. Wyżej już wspomniana falująca maska, no i awaria klimatyzacji po 2 latach od zakupu (ale to niestety klasyka w tym modelu), naprawione na gwarancji.
Brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW [l/100km]