Ocena kierowcy - Honda CR-V V SUV Facelifting

Tomek, ponad rok temu
Silnik 2.0 i-MMD 184KM 135kW
Rok produkcji 2022
Honda CR-V V SUV Facelifting 2.0 i-MMD 184KM 135kW 2022-2023 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie, jak już nauczysz się jeździć hybrydą to naprawdę mało pali.
Inne : Brak usterek
Na CR-V zdecydowałem się z kilku powodów. Był dostępny niemal od ręki. Jak na auto o tych gabarytach naprawdę mało pali. Ma dużo miejsca w środku, co nie jest oczywiste przy każdym aucie tej klasy.
Z silnikiem wszystko ok. 4 gwiazdki głównie za hałas na trasach. Do pracy tej jednostki napędowej trzeba się poprostu przyzwyczaić.
"Skrzynia" jak narazie bez zarzutów. Idealna do miasta.
Honda jak na swoje gabaryty prowadzi się bardzo dobrze. Nie odczuwa się takich rozmiarów samochodu. Zakręty pokonuje bardzo zwinnie i pewnie.
Rzecz gustu jak zwykle. Jednym się podoba innym mniej. Cienki lakier to już chyba domena naszych czasów, niezależnie od marki. Łatwo się rysuje.
Zarówno do przodu jak i na boki wszystko jest dobrze widoczne. Widok do tyłu ułatwiają duże lusterka oraz kamera cofania, którą można ustawić na trzy sposoby.
Nie można się do niczego przyczepić. Wygodne fotele. Dobrze leżąca w dłoniach kierownica. Podstawowe funkcje samochodu są obsługiwane przyciskami analogowymi, co jest wg mnie bardziej intuicyjne niż przyciski dotykowe. Przyzwyczajenia wymaga jedynie panel skrzyni biegów, który jest obsługiwany przyciskami zamiast dźwigni.
Jeżeli chodzi o klimatyzację, jest ona dwustrefowa i działa jak narazie bez zarzutów. Szybko chłodzi i ogrzewa kabinę.
Przy wzroście kierowcy ponad 190cm z tyłu spokojnie można znaleźć miejsce dla osobnika podobnych gabarytów. Nad głową miejsca sporo (wersja bez panoramy). Nawet 5 osobowa rodzina nie powinna narzekać na ilość miejsca. Z tyłu płaska podłoga, dzięki czemu środkowy pasażer nie musi szukać miejsca na nogi.
Na tym polu honda ma jeszcze sporo pracy. Przesiadłem się do niej z mercedesa w212 i być może zostałem tam nieco rozpieszczony ciszą. Jeśli chodzi o prędkości miejskie i spokojna trasę do 120km/h, w sumie nie można się przyczepić. Natomiast przy wyższych prędkościach silnik jest wyraźnie słyszalny w kabinie. Jest to trochę uciążliwe przy dalekich trasach.
Z racji tego iż dość dużo jeżdżę zdecydowałem się serwisować samochód we własnym zakresie. Markowy Olej 0w20 do hybryd zakupiony hurtem kosztuje jakieś 180zl na raz ( wchodzi około 4l). Spalanie oscyluje cały czas wokół 5l/100km. Narazie poza olejem i paliwem innych kosztów nie było.
Zawszę może być taniej. Natomiast za te pieniądze dostajemy tu kawał funkcjonalnego samochodu.
Po pół roku i prawie 40000km narazie nie było żadnych usterek. Oby tak dalej.
Po pół roku i prawie 40000km narazie nie było żadnych usterek. Oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-MMD 184KM 135kW [l/100km]

5,3