Ocena kierowcy - Honda HR-V I

moded, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Rok produkcji 2000
Honda HR-V I 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Dla mnie 6+ i wszystko jasne ;)))
Motor wrecz perfekcyjny!!! Dopiero powyzej 140-150 km/h ma problemy zeby sie rozpedzac. Ja swoja rozbujalem maksymalnie do 190 km/h!!! Najbardziej lubie 2 bieg. Wtedy z tego autka robi sie istna rakieta. Bieg zmieniam dopiero przy 7200 obr/min!!! Miedzy 4000 a 7200 dostaje solidnego kopa!!! Zas kiedy autko stoi w miejscu i pracuje silnik hr-v staje sie potulny jak baranek. Trzeba patrzec na obrotomierz czy pracuje silnik!!!!!! Wcale go nie slychac!!!! To jest cudowne w tym aucie to co jest pod maska!!
Biegi wchodza rewelacyjnie. Skrzynia ma krotkie przelozenia i to jest dobre przy dosc szybkiej jezdzie.
Te zakrety... ale i tak jest ok
Wszystko lux gdyby nie ten tyl... Ale cos za cos... lepszy wygad z zewnatrz to slabsza widocznosc ... wybaczam ;)
Wszystko pod reka, kazdy przycisk, schowki, uchwyty... pod tym katem jest super.
Zima dlugo sie nagrzewa ale jak zacznie grzac to jest ok... ratuja podgrzewane fotele (przednie) ... z tylu nie jezdze wiec mnie to nie interesuje ;DDD
W praktyce to autko tylko dla 2 osob!!! Wiecej staram sie na poklad nie zabierac.
Pod tym katem szczerze mowiac "-" ale dla mnie "+". Uwielbiam slyszec ryk silnika powyzej 4tys obr/min!!!!!!!
W sprawie paliwa sie nie wypowiadam bo jezdze tak ze autko ponizej 10l/100km nie schodzi (tutaj po prostu nie powinno zwracac sie na to uwagi to auto ma dawac frajde z jazdy i cieszyc uzytkownika, czasami nawet duzym zuzyciem paliwa - mam benzyne i nigdy nie zrobie krzywdy mojej hondzie wsadzajac do niej gaz mimo ze jest tanszy!!!!), auto naprawiam sam a gwarancja mi wyszla wiec na przeglady nie jezdze ;)
Tego kryterium nie bierzmy pod uwage bo jak kogos na to stac i mu sie podoba to i tak je kupi. Choc w standardzie oferuje na prawde duzo (chocby podgrzewane fotele)
Nie ma sie czego czepiac... nic nie trzeszczy wszystko idealnie spasowane czyli jednym slowem slynna japonska solidnosc!!!
Nigdy przez 5 lat uzytkowania mnie nie zawiodl!!! Nie kiwnalem palcem zeby cos naprawiac!!! Zmieniam tylko olej i raz zmienilem klocki hamulcowe!!! Tak to jest autko nie do zdarcia!!!!!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW [l/100km]

9,1