Ocena kierowcy - Honda HR-V I

PIOTRRF, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Rok produkcji 2000
Honda HR-V I 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Mimo,ze lubie to auto,nie uwazam je za doskonale.Mozna by cos poprawic.
Silnik super cichy na wolnych i troszke za glosny na wysokich ale da sie wytrzymac.Dol super mimo,ze silnik wysokoobrotowy.Ogolnie brak mocy ale w miescie wystarczy.
Biegi wchodza lekko i bez problemu.Nie mam nawet problemu ze wstecznym,jak to opisuja inni.
Nic nie stuka ale nie jezdze autem w Polsce i nigdy tych drog nie doswiadczy.Zbyt daleko mieszkam by nim jechac.Zona troche nazeka,ze za twarde zawieszenie.Naped tez sie sprawdza.Czesto jest tu slisko i Honda sobie radzi dosc dobrze.
Z tym juz gorzej.Rozumiem,ze slupek przedni zapewnia bezpieczenstwo ale nie ta grubosc i kat.Za duzo zaslania.Do tylu tez slabo ale wyrownuja to boczne lusterka-o przepraszam-LUSTRA:))Mimo ich wielkosci i tak jest w nich martwy punkt i trzeba sie obejrzec do tylu by nie uderzyc w bok innego auta w czasie zmiany pasa.
Tak jak powinno byc.Wszystko na swoim miejscu.Bez przepychu ale troche za skromnie.
Mieszkam w zimnym kraju wiec doceniam wszystko co grzeje.Honda dba aby mi dolna czesc ciala nie odmarzla.Szybko sie nagrzewa.O chlodzeniu nie pisze gdyz mnie tu interesuje cieplo:))
Niby duze auto ale miejsca tak sobie.Nie mam problemow z ulokowaniem dziecka w foteliku,mimo ze mam 3D.Fotel mozna daleko przestawic.Wiedzialem co kupuje wiec nie bede narzekal.Wiekszego mi narazie nie potrzeba.
Jak juz wczesniej pisalem.Nie moge jej niczego zarzucic.Cicho i bezstresowo.Sa jednak cichsze auta a i sporo glosniejszych sie znajdzie.
Tu tez bym wolal pochwalic Honde.Niestety nie moge.Jazda w miescie na krotkich odcinkach daje mocno po kieszeni.Jest jednak jedno ale...Na szczescie stac mnie bo nie mieszkam w Polsce,a jestem zwyklym pracownikiem i pracuje normalnie:))
Troche szaro jak na mlodzierzowe auto.Takie bylo zalozenie tworcow.Chyba do konca im to nie wyszlo.Tapicerka czasem troche skrzypi.Kilka lepszych materialow zalatwilo by sprawe.
Cos z tylna wycieraczka.A tak nic wiecej.Aby tak dalej.
Na szczescie NIC. I tego zycze wszystkim posiadaczom Hondy HRV.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW [l/100km]

10,2