Ocena kierowcy - Honda Jazz III

Padre1982, 7 lat temu
Silnik 1.2 i-VTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 2012
Honda Jazz III 1.2 i-VTEC 90KM 66kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Auto pojemne i niezawodne. Świetne do miasta, rewelacyjnie zawraca i wszędzie zaparkuje. Poza tym, że brakuje 6-go biegu i kilku koni, wad raczej brak.
Jest cichy i niezawodny, pali niewiele, ale jest bardziej łakomy od 1.4, ponieważ najzwyczajniej brakuje mu i pojemności i mocy (głównie na trasie). W mieście nie ma wad, choć nowsze autka palą mniej.
Jest niezła, choć nie nadaje się do wyścigów spod świateł. Zdarza się, że 2-ka nie wskoczy. Mam wrażenie, ze w moim 14-letnim Civicu chodzi lepiej. Przy spokojnej jeździe działa bez zarzutu, ale czasem trzeba się "wcisnąć".
Kierownica nie za bardzo przekazuje co się dzieje pod kołami. Samochód pojedzie wszędzie tam, gdzie chcesz, ale nie można tu mówić o dobrym czuciu nawierzchni. Jest po prostu ok.
Wielkie szyby, wielkie lusterka, dodatkowe szybki z przodu. Do tego pionowa szyba tylna i brak zderzaka, więc możesz dojechać do ściany na milimetry. Minusy dwa: szyba jest wyżej niż większość słupków na mieście, więc w słupek możesz przywalić, druga wada - nie masz zderzaka, więc jak już przywalisz...
Dużo miejsca na kubki, butelki, sporo schowków, ale deska za bardzo udziwniona, więc trzeba się przyzwyczaić. Raczej wszystko jest "pod ręką".
Klima w lato mogłaby być lepsza. Duże szyby strasznie grzeją. Ogrzewanie ok.
Nie znajdziesz takiego wnętrza u konkurencji. Jest wielkie i ma sprytny system składania tylnych siedzeń (patent Hondy, więc nie znajdziesz nigdzie indziej). Jak znajdę czas, objadę nim Europę i nie mam zamiaru zabierać namiotu :) Szeroko i wysoko. Przy 182 cm mam jeszcze kilka (a może kilkanaście) cm do sufitu.
Jeśli nie katujesz silnika, nie będziesz narzekać. Na autostradzie bardziej słychać powietrze niż silnik. Przy niskich prędkościach nie słychać nic.
Nie lubi mrozów i korków, poza tym pali tyle co nic. Myślę, że tyle co konkurencja. Brakuje 6-tki, więc lepiej nie jeździć powyżej 140 km/h.
Patrząc pod względem bezawaryjności jest wart każdej złotówki. Za te pieniądze mogłaby jednak mieć trochę lepsze materiały we wnętrzu.
Dziś, po 47636 przejechanych kilometrach, wymieniłem dwie żarówki. I tyle.
Brak. Więcej się nie rozpiszę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i-VTEC 90KM 66kW [l/100km]

6,7