Ocena kierowcy - Honda Jazz III

ricco, 11 lat temu
Silnik 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2009
Honda Jazz III 1.4 i-VTEC 100KM 74kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Jest to SUPER auto choć nie całkiem doskonałe mogłoby lepiej przyspieszać,być cichsze, bardziej wygodne mniej plastikowe. Tylko wtedy trzeba by było wydać o wiele większą kasę.Ten samochód spełnia moje oczekiwania biorąc pod uwagę pieniądze które za niego wydałem, nie żałuję ani złotówki.W środku jest bardzo wygodny i pakowny jak na tak małe auto.Jazda nim to duża przyjemność. Ponad to jest bardzo ekonomicznym i żwawym maluchem.
Silnik jak dla mnie super.Niektórzy narzekają na słabe prześpieszenie to niech kupią sobie Porsche albo Ferrari.Czego można oczekiwać od auta wartego 55000-65000 zł. Miałem poprzednio Golfa 4 100KM i ,nie mogę narzekać na ten samochod .Jednak silniczek Hondy jest o wiele ciekawszy.
Skrzynia bardzo lekko chodzi.Przełożenia jak dla mnie są bardzo dobre.Jedynie do czego można się przyczepić to dźwignia zmiany biegu nie wygląda za ciekawie.
Układ jezdny jest dla mnie trochę za twardy ale czego można oczekiwać od małego auta.
Widaczność z przodu jest super,z tyłu trochę gorzej ale są duże lusterka i to bardzo pomaga.
Dobrze grzeje i chłodzi.Niektórzy narzekają na parujące szyby, to chciałbym poinformować że przy klimatyzacji jest przycisk nawiewu szyby przedniej który niweluje parowanie.
Przestrzeń w tej małej hondzie jest super.Składanie tylnych siedzeń to bardzo dobre rozwiązanie.Mój Golf 4 był większym autem ale w środku było mniej miejsca.Mam przeszklony dach i to zwiększa poczucie przestrzeni.
Do 80km\h nie słychać silnika,dalej jest głośniej ale na tak małe auto nie ma co narzekać.Jeżeli komuś jest za głośno niech sobie kupi auto za 200000 lub 300000 zł wówczas napewno poczuje się lepiej.
Porównójąc z moim Golfem 4 zużycie paliwa jest o 1,5l mniejsze.Jeżeli chodzi o koszty naprawy to zobaczymy jak zacznie się psuć.
Wśród tej klasy aut jest to najlepszy samochód choć trzeba przyznać nie jest tani, to jednak wart jest tych pieniędzy.Jazda nim sprawia mi wielką przyjemność.
Narazie wszystko jest ok.Oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i-VTEC 100KM 74kW [l/100km]

6,2