Ocena kierowcy - Honda Jazz III Mikrovan

Przebieg: 86 tys. km
Okres użytkowania: 5 lat
Honda Jazz III Mikrovan 1.4 i-VTEC 100 KM 74 kW - Oceń swoje auto
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Inne : Dużo miejsca, funkcjonalność i pakowność.
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Inne : Brak usterek
Wrażenia
Silnik 100 km jest dość dynamiczny. W mieście sprawdza się bez zarzutu, w trasie również. Na autostradzie mógłby sobie radzić lepiej, choć nie można narzekać. Niestety przy prędkości powyżej 120 km/h spalanie drastycznie rośnie.
Słupki z przodu często ograniczają widoczność. Kilka razy musiałem hamować w ostatniej chwili bo nie zauważyłem nadjeżdżającego auta/pieszego.
2,0
Jest to jedna z najsłabszych cech tego auta. O ile klimatyzacja jeszcze jest w stanie chłodzić podczas upałów (po chwili czasu) to ogrzewanie działa tragicznie. Samochód rozgrzewa się bardzo wolno, często zdarza mi się dojechać już do pracy a w kabinie nadal zimno. Mechanik w ASO stwierdził że taki "urok" auta. A ja co roku muszę marznąć :)
W kabinie jak na samochód takich gabarytów jest bardzo dużo miejsca. Auto przeżyło 4 osobową wyprawę do Czarnogóry wraz z mnóstwem bagaży. Było ciasno, ale się udało.
Przy prędkości autostradowej (130 km/h i więcej) trzeba solidnie podgłośnić radio, bo nie słychać muzyki.
Samochód dość drogi, na szczęście za tą cenę nabywamy niezawodność i brak usterek.
Prócz wymiany żarówek i komponentów zużywalnych nie musiałem wymieniać absolutnie nic. Jeden mankament - akumulator często siada nie w momencie największych mrozów a w momencie tuż po nich, gdy przychodzi odwilż.
Przez 6 lat użytkowania (auto nowe, z salonu) nie przytrafiła mi się absolutnie żadna usterka.

Zużycie paliwa 1.4 i-VTEC 100KM 74kW [l/100km]

7,3

Minimalne średnie zużycie paliwa

6,8

Maksymalne średnie zużycie paliwa

9,0

Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe

6,0

Fabryczne średnie zużycie paliwa

5,4
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...