Ocena kierowcy - Honda Jazz III

Silnik 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: 5 lat
Honda Jazz III 1.4 i-VTEC 100KM 74kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Dużo miejsca, funkcjonalność i pakowność.
Inne : Brak usterek
Silnik 100 km jest dość dynamiczny. W mieście sprawdza się bez zarzutu, w trasie również. Na autostradzie mógłby sobie radzić lepiej, choć nie można narzekać. Niestety przy prędkości powyżej 120 km/h spalanie drastycznie rośnie.
Słupki z przodu często ograniczają widoczność. Kilka razy musiałem hamować w ostatniej chwili bo nie zauważyłem nadjeżdżającego auta/pieszego.
Jest to jedna z najsłabszych cech tego auta. O ile klimatyzacja jeszcze jest w stanie chłodzić podczas upałów (po chwili czasu) to ogrzewanie działa tragicznie. Samochód rozgrzewa się bardzo wolno, często zdarza mi się dojechać już do pracy a w kabinie nadal zimno. Mechanik w ASO stwierdził że taki "urok" auta. A ja co roku muszę marznąć :)
W kabinie jak na samochód takich gabarytów jest bardzo dużo miejsca. Auto przeżyło 4 osobową wyprawę do Czarnogóry wraz z mnóstwem bagaży. Było ciasno, ale się udało.
Przy prędkości autostradowej (130 km/h i więcej) trzeba solidnie podgłośnić radio, bo nie słychać muzyki.
Samochód dość drogi, na szczęście za tą cenę nabywamy niezawodność i brak usterek.
Prócz wymiany żarówek i komponentów zużywalnych nie musiałem wymieniać absolutnie nic. Jeden mankament - akumulator często siada nie w momencie największych mrozów a w momencie tuż po nich, gdy przychodzi odwilż.
Przez 6 lat użytkowania (auto nowe, z salonu) nie przytrafiła mi się absolutnie żadna usterka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i-VTEC 100KM 74kW [l/100km]

7,3