Lista ocen Honda Stream (39) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Minivan 1.7 i 125KM 92kW
Przełączenia biegów takie jakie lubię - miękkie, ale dobrze wyczuwasz czy i kiedy bieg zaskoczył. Ogrooomny minus za brak 6 biegu. Pewnie tak miało być, że jadąc 150 km/h masz na blacie 5.000 obr/min i silnik wcale tego nie czuje ale po jakimś czasie ucho więdnie od, przyznaję że wcale dla niego miłego, hałasu. Poproszę szybciutko skrzynię z 6-ma biegami i pędzę na kolanach, żeby dać 5-tą gwiazdkę! :)
~bartkochanski@gmail.com
Minivan 2.0 i 156KM 115kW
Manualna: Bardzo dobrze dopasowana i bardzo elastyczna. Cichutko i spokojnie w przedziale 2k-3k. Wybieranie nie sprawia zadnych problemow, nawet przy bardzo szybkiej zmianie. przyspieszenie na 3 od 80-140 3-4 sekund fajnie wbija w siedzenie w sumie auto ciagnie dynamicznie do 180 potem juz powoli do 210-220 (oczywiscie nie w Polsce)
~Fatum7
Minivan 2.0 i 156KM 115kW
Ułożenie jak w Civic VII, więc ekstra - blisko kierownicy. Biegi wchodzą gładko, ale mechanicznie - wyraźnie czuć kiedy bieg wskoczył. 4 gwiazdki wyłącznie za brak 6 biegu, biorąc pod uwagę przeznaczenie auta, choć w 2004 roku niewiele samochodów posiadało 6 bieg. Przy prędkości autostradowej obrotomierz wskazuje ok 4000-4100.
~Marek
Minivan 1.7 i 125KM 92kW
Skrzynia pracuje idealnie, krótkie przełożenia pomagają zwiększyć moment obrotowy na kołach dzięki temu z małej pojemności silnika mamy dość dobre osiągi;) minus taki że na trasie zwiększa się spalanie i głośność w kabinie, 5ka kończy się odcięciem paliwa przy 210 i ewidentnie brakuje 6 biegu dlatego daje 4pkt zamiast 5ciu.
~Grzegorz
Minivan 2.0 i 156KM 115kW
Nie mam się do czego przyczepić, bo przy tej elastyczności jest nie za krótko i nie z długo,a wszystko chodzi bardzo płynnie,ale brakuje mi szóstki. Powyżej 140km/h kręcić trzeba już na wysokich obrotach,a jazda w okolicach 180 jest głośna i paliwożerna
~bubu262
Minivan 2.0 i 156KM 115kW
Ja mam automat ( tylko takiego stream szukałem ) ma 5 biegów. 5 bieg jest bardzo długi przy 120Km/h jest ledwo 2600 obrótów. Mozna biegi zmieniać ręcznie, ale sam automat działa bardzo, ale to bardzo szybko jak na tradycyjną skrzynię
~Paweł Rybiński
Minivan 1.7 i 125KM 92kW
Biegi bardzo krótkie, z powodu za słabego silnika do tego auta skrzynia biegów została bardzo krótko zestopniowana co daje się we znaki najbardziej w trasie. Powyżej 120 km#h samochód po prostu wyje jak zarzynane prosie.
~volfi2
Minivan 1.7 i 125KM 92kW
precyzja precyzja precyzja precyzja precyzja precyzja precyzja precyzja precyzja precyzja precyzja precyzja precyzja precyzja itp, ale dosyć "krótka" np na 5 przy 90km/h 3 tyś obr!
~Andrew
Minivan 2.0 i 4WD 158KM 116kW
Do doskonałości brakuje niewiele, tiptronic sprawuje się naprawdę dobrze - reakcja na pedał gazu jest natychmiastowa. Nigdy nie byłem zwolennikiem automatów - ten samochód zmienił mój pogląd, automat = wygoda.
~Greguar
Minivan 1.7 i 125KM 92kW
Jak ktoś jeździł dieslem to przełożenia wspaniałe przy 30 na 5 biegu się nawet nie dusi lecz przy jeździe z większą prędkością brakuje 6 od 110 na H robi się głośno