Ocena kierowcy - Hyundai Accent I Hatchback

Silnik 1.3 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: 5 lat
Hyundai Accent I Hatchback 1.3 i 60KM 44kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Jeśli mówimy o samochodzie, które ma być pierwszym w "karierze" kierowcy, tak jak to było w moim przypadku to będzie to dobry wybór. Silnik nie do uwalenia, zawieszenie też dawało wielokrotnie radę, wybacza ogrom błędów, łapy się wyrobią, bo brak wspomagania. Karoseria i tak jest chyba z kartonu, więc nic nie grozi, gdy się lekko otrze o jakiś chodnik czy mur. Mało pali, przy prędkości 120 km/h nie usłyszysz swojego pasażera, a uszczelki w szybach dodatkowo to zadanie utrudnią. Mimo to kocham to auto za to jakie było ;)
Jestem zdania, że silniki z tego Hyundaia są nie do zajechania. Jeździłem 20-letnim egzemplarzem i tyle błędów, co on mi wybaczył to chyba żodyn nie pozwoli. W ciągu tej eksploatacji jedyna rzecz jaką wymieniałem w silniku to UPG i korek wlewu oleju(bo zgubiłem).
Dla mnie to akurat duży minus, choć to pewnie wina mojego konkretnego samochodu. Duuuuże luzu na drążku, biegi wchodzą z dźwiękiem podobnym do zmiany biegów przez Toretto w Szybkich i Wsciekłych, prócz tego wymieniane sprzęgło, ale to akurat spoko, bo było od nowości, akurat wtedy miałem 4 rok życia.
Mocno przeciętnie. Nieintuicyjne to, brak wspomagania, czasami, aby jechać prosto trzeba trzymać kierownicę pod kontem 30 stopni, a luzy są takie, nawet po naprawach, że jeden obrót kierownicy sprawia, że koła pochylają się o kilka stopni.
Nie ma co narzekać na widoczność. Jest dobra, bo belki są niepotrzebne. Jak wpierdzielisz to i tak auto do kasacji.
Absolutne minimum, nie ma tutaj nic, co może się podobać. No chyba, że trzeszczące plastiki powyżej 70 km/h.
To posiada takie coś? Wentylacja jest na korbkę!
4 osoby z pełnym wyposażeniem jadące na Woodstock i jeszcze tyle miejsca, że i Owsiak razem z Pokojowym Patrolem daliby radę wejść "w nogi".
Traktor pełen krzyczących małp jest cichszy niż ten samochód przy rozruchu.
Mało pali, oleju mi nie brał, wymiany sporadyczne, nie psujące się.
Za tysiaka co go kupiłem to deal bezbłędny.
Co w tym samochodzie może się właściwie zepsuć?
Co w tym samochodzie może się właściwie zepsuć?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 60KM 44kW [l/100km]

Hyundai Accent I Hatchback