Ocena kierowcy - Hyundai Accent I Hatchback

Silnik 1.3 i 84KM 62kW
Rok produkcji 1995
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Hyundai Accent I Hatchback 1.3 i 84KM 62kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Spokojnie pojedzie 160km/h, dobrze przyspiesza do 110km/h do tego nie chleje paliwa. Silnik można by piłować i męczyć, a i tak nie da się go zajeździć.
Karoseria : Nadkola i progi rdzewieją jak tylko poczują wilgoć.
Przeniesienie napędu : Sprzęgło.
Zawieszenie : Sztywne to się i zurzywa.
Auto z duszą jakich teraz się już nie produkuje. Koreańczycy nie wyposażyli go w przepiękną sylwetkę ani rewolucyjne \"bajery\", ale stworzyli auto praktyczne, pojemne i bardzo przyjazne kierowcy.
Jeden z największych atutów tego auta. Silnik \"nie do zarżnięcia\", łatwy do okiełznania i wybaczający błędy początkującego kierowcy (jak ruszanie na 4 lub zła redukcja). Do tego ekonomiczny, a jednak szybko się zbierający, z dobrym momentem.
Skrzynia typowa dla starych samochodów - między jedynką a dwójką jest pół metra przestrzeni, ale ma to swój urok. Biegi wchodzą bardzo miękko, czasem jest problem z wrzuceniem wstecznego, ale wystarczy wrzucić na luz, puścić sprzęgło i znów spróbować.
Dość sztywny i twardy. Na szczęście wysokie zawieszenie gwarantuje przejeżdżanie dziur i spowalniaczy bez tarcia brzuchem o asfalt.
Duża szyba z tyłu, duża z przodu i spore lusterka - czego chcieć więcej?
Miałam bardzo okrojony model więc trudno mówić o ergonomii. Dużym minusem są siedzenia, które po złożeniu i ponownym rozłożeniu nie wracają na swoje miejsce - nie pamiętają poprzednich ustawień. Męczące w trzydrzwiowym samochodzie.
Miałam samochód bez klimatyzacji więc nie wiem jak z chłodzeniem, za to ogrzewanie pierwsza klasa - nawet przy 30st mrozach po 10 minutach jazdy w samochodzie robi się bardzo ciepło i przytulnie.
Wiozłam nim kiedyś dwa rowery i dwie koleżanki. Innym razem miałam 8 pasarzerów. Mieści się w nim dosłownie wszystko!
Dość głośny, ale bez przesady. Jak na wiekowy samochód tej klasy całkiem nieźle.
Zużycie paliwa nieduże, części bardzo tanie, auto łatwe do naprawy jak cep.
Gdyby była ocena wyższa niż 5 gwiazdek przyznałabym ją bez wahania. Auto jest bardzo tanie (w utrzymaniu też), a fruwa jak rakieta.
Nigdy mnie nie zawiódł. Zawsze dojeżdżał na miejsce.
Zdarzyła mi się tylko jedna poważna usterka - sprzęgło. A i tak dojechał na miejsce i dopiero na drugi dzień zauważyłam, że coś jest nie tak kiedy nie udało mi się wrzucić biegu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 84KM 62kW [l/100km]

6,8