Ocena kierowcy - Hyundai Accent I Hatchback

parva_domus@yahoo.co.uk, 21 lat temu
Silnik 1.5 i 88KM 65kW
Rok produkcji 1998
Hyundai Accent I Hatchback 1.5 i 88KM 65kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Naprawde swietne autko do smigania samemu lub w dwie osoby. Dynamiczne, ekonomiczne, zadnych usterek po 5 latach.
Wir w baku na mrozie, ale przy temp. plusowych ponizej 7l/100km (90% jazda miejska), biegi 3 i 5 naprawde bardzo elastyczne (jednak co to za debil jezdzi 50km/h na 5tce???), dynamika tego silnika naprawde przyjemnie mnie zaskoczyla :)
Drazek bardzo luzno chodzi (lipa), przy szybkim przerzucaniu biegow zdarza mu sie zgrzytnac na trojce- to wina mojej "nieprecyzyjnosci", ale dobra skrzynia nie powinna na to pozwalac. (z zadnym innym samochodem mi sie to nie zdarza).
Zawieszenie OK. Wymiary opon jednak zle dobrane- wchodzac szybko w zakret jade na granicy przyczepnosci (mam wrazenie, jakbym jechal na "kantach" opon- kto ma ten samochod zapewne wie, o co mi biega), podczas gdy zblizona wymiarami Corolla pokonuje ten zakret glaaaadziutkoo...
Bardzo dobra. (Wersja 3-drzwiowa)
Jest OK.
Kierowco- jezeli masz 185cm i wiecej i nie lubisz lezec w samochodzie to daruj sobie. Mam 186 i musialem sie przyzwyczaic do pozycji za kierownica, a chyba nie o to chodzi? Miejsce dla pasazerow- w 4 osoby jest ok, ale na dluzsza trase- 3 to max. (Wersja 3 drzwiowa)
Cichy jest skubany...
Dla mnie - bomba :). 6-6,5l trasa, 6,8-7,5 (ale to jak CISNE ;)) miasto
Jedyny mankament- cos mi skrzypi w desce przy 2000 obrotow (akurat wtedy wibracje przenosza sie na to cos...), nie mam czasu tego sprawdzic.
Jak do tej pory- odpukac: PUK, PUK- ZERO PROBLEMOW.
Hyundai Accent I Hatchback