Ocena kierowcy - Hyundai Atos I

Kuba, 16 lat temu
Silnik 1.0 i 56KM 41kW
Rok produkcji 1998
Hyundai Atos I 1.0 i 56KM 41kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Jak na cenę samochód bardzo dobrze się spisuje. Idealny do jazdy w mieście, zwinny, dynamiczny, niewielkie gabaryty pozwalają dobrze radzić sobie w korku i parkować bez większych problemów. Jest kilka mankamentów ale ogólnie polecam.
Cichy silnik, przy małych obrotach nie jest uciążliwy. Jedyny problem to automatyczne ssanie, które włącza się bez względu na temperaturę i czasem wyje przez pierwsze 10 minut jazdy.
Problemy mam od samego kupna samochodu. Kilka razy zablokowała się całkowicie - trzeba było ściągać lawetą. Teraz są problemy z 5 biegiem - wyskakuje po przejechaniu na nim jakiś 400 metrów. Strach jechać w długie trasy bo nie wiadomo czy się nie wróci na lawecie.
Bez problemów
Duże lusterka, siedzi się wysoko, z przodu dobrze widać. Jedyny problem to za duże słupki z tyłu samochodu i zbyt mała tylna szyba - to sprawia, że cofanie jest nieco trudniejsze - ale można się przyzwyczaić
Wszystko na swoim miejscu
Przy mocnym nawiewie szyby odparowują dosłownie w kilka sekund. Ze względu na małe gabaryty samochód szybko się nagrzewa.
Biorąc pod uwagę ogólne gabaryty samochodu to miejsce dla kierowcy i pasażera to luksus. Z tyłu trochę mniej miejsca - 2 osoby jeszcze jakoś sobie dadzą radę, trzy tylko na niedużych dystansach.
Do 80 jest dobrze. Potem mam wrażenie, że silnik zaraz wyskoczy. Raz jechałem nim 130 ale potem miałem wyrzuty sumienia :)
W mieście pali mniej więcej 6/7 litrów - nie oszczędzam go. W trasie 4,5/5,5 - ogólnie jest ok. Części drogie i niestety słabo jest z dostępnością - na wymianę skrzyni czekam już ponad dwa miesiące.
Za używanego Atosa zapłaciłem rok temu 6000 zł. Nawet jakby kosztował 1500 więcej to i tak byłbym zadowolony.
Oprócz wymiany silniczka do wycieraczek nie pamiętam abym coś więcej musiał inwestować.
Skrzynia biegów do wymiany. Cena to 1700 zł plus robocizna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 56KM 41kW [l/100km]

5,3