Ocena kierowcy - Hyundai Atos I

Michał, 18 lat temu
Silnik 1.0 i 56KM 41kW
Rok produkcji 1999
Hyundai Atos I 1.0 i 56KM 41kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Mając do wyboru inne auta w tym przedziale cenowym, bez mrugnięcia okiem stawiam na Atosa (i to nie tylko ze względu na sentyment)
Dynamiczny, idealny do miasta.
Bez uwag. Wszystko w porządku.
Troche zbytnio czuły na nierówności, szczególnie jest to nieprzyjemne dla pasażerów siedzących z tyłu. Łożyska... ale to ponoć bolączka wszystkich samochodów tej klasy.
Bardzo dobra do przodu. Troche gożej przy cofaniu, ale budowa auta pozwala praktycznie na cofanie na wyczucie i praktycznie równo z szybą ;)
Wszystko na swoim miejscu. Jedynie mam zastrzeżenia co do zabudowy... zamontowanie radia czy wymiana czego kolwiek w kokpicie czy drzwiach graniczy z cudem...
W porządku. Para czy szron na szybie szybko znika. Problem pojawia sie jedynie przy zamknięty obiegu. Bardzo szybko zaparowują boczne szyby.
Jak na auto o takich gabarytach zewnętrznych doskonale. Pięć osób wchodzi bez nadmiernego ścisku. Po złożeniu tylnych siedzeń niewiarygodnie pojemny. Wiozłem nim wanne kiedyś!!!
Przyw wyższych prękościach >90 troche już hałasuje.
To zależy w dużej mierze o stylu w jakim sie jeździ. Bardzo nie lubi jak sie mu często i mocno wciska pedał gazu. Zaraz odwdzięcza sie wyższym spalanie. I coś co ostanio zauważyłem... strasznie dużo pali przy bardzo niskich temperaturach. Mam wrażenie, że Atos wybitnie nie lubi niskich temperatur (<-15oC), choć póki co (odpukać) jeszcze mnie nie zawiódł i pali za pierwszym razem.
Komentarz chyba nie wymagany. Używanego atosa za 12tyś moze nam naprawde jeszcze długo i bezproblemowo pojeździć. Polecam wszystkim zastanawiacym się.
Szpilki śrub zbyt delikatne. Ale koszty naprawy bardzo niskie.
Przejechałem sie jednynie na układzie hamulcowym, ale to z własnej winy. Długo mi coś stukało, ale z braku czasu i oszczedności omijałem warsztat. No i łożyska piasty, nie można na nich oszczędzać przy wymianie. Szybko sie to zemści. Wymieniałem już dwa razy. Cóż chytry dwa razy traci.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 56KM 41kW [l/100km]

Usterki Hyundai Atos I