Ocena kierowcy - Hyundai Atos I

paruch@go2.pl, 21 lat temu
Silnik 1.0 i 56KM 41kW
Rok produkcji 1999
Hyundai Atos I 1.0 i 56KM 41kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Autko świetne do miasta i ew. w trasę dla 2 osób. Niedrogie w utrzymaniu. W miarę pojemne. Daje dużo przyjemności z faktu posiadania. Niestety nie jest całkowicie bezawaryjne, ale jedną awarię po 3 latach można wybaczyć :) zapraszam na moją stronkę www.atos.prv.pl
Jak na tę pojemnośc wysoka kultura pracy. Dzięki krótkim przełożeniom dobrze przyspiesza do prędkości ok 100km/h (czyli dokąd na 3-jce idzie) na 4-ce jakoś przyspiesza, ale tylko do ok. 115, a na piątce się wlecze... Co by nie było to z 1-litrowców ustępuje tylko Yarisowi :)
Świetnie dobrane przełożenia szczególnie do jazdy po mieście. Wysoka precyzja i krótkie skoki. Wsteczny czasem nie wchodził ale problem usunięto.
Zwaszywszy na gabaryty i klasę auta należy się 4, ale generalnie to jest twardawy i nieco nim telepie. Prowadzi się dość pewnie ale tylko poniżej 120 i nie jest to oczywiście auto do jazd sportowych...
W prawdzie tylne słupki nieco przeszkadzają ale za to wysoka pozycja za kierownicą sprawia, że widoczność jest super.
Słabe rozłożenie mocy, bardzo głośna na ostatnim biegu. Wysoka skutecznośc w zimie, niezła w lecie.
Nad głową lux. Na nogi z przodu i z tyłu przeciętnie. Bagażnik jak na tę dł auta (3,5m) przepastny. Z tyłu polecam 2 a nie 3 osoby.
Do 95 cicho (ale tylko na niskich obr) póżniej głośno do 105 do 120 znowu cichnie i potem powraca huk odrzutowca
Nie jest to rekord, ale zużycie na trasie 5L i w mieście w zależności od pory roku i nastroju kierowcy 6.3-8L do zaakceptowania
W czasach gdy go kupowałem (grudzueń 99) było to najlepsze rozwiązanie. W grudniu 2002 przesiadłem się do Swifta 1.3 85km. Myślałem o Prime, ale nie jest to już tak atrakcyjna oferta jak kiedyś :/
Trochę potrzaskiwał, ale wraz ze wzrostem przebiegu mu przeszło. Był mały wyciek lynu hamulcowego ale zapaliła sie odpowiednia lampka i ASO w porę all usunęło w ramach gwarancji.
Wymiana EPROMU na gwarancji bo gasł przy niskich obrotach, przy 30kkm zaczęła szwankować zmiana biegów, aż któregoś razu ASO przysłało po mnie lawetę :( Wymiana docisku sprzęgła i biegi zaczęły lepiej chodzić niż jak był nowy! Wsteczny już nie sprawia problemów -zero kosztów (gwarancja)
Dziennik kosztów dla Hyundai Atos I 1.0 i 56KM 41kW
Hyundai Atos I