Ocena kierowcy - Hyundai Atos II

kwys, 18 lat temu
Silnik 1.0 i 56KM 41kW
Rok produkcji 2004
Hyundai Atos II 1.0 i 56KM 41kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
No nie kupiłbym sobie takiego. Cinquecento było po prostu... fajniejsze. I lepiej mi się nim jeździło.
Często gaśnie przy jeździe w korkach (nie jest to wina sprzęgła). No i do wyboru dwie opcje: albo mułowaty (przy normalnej jeździe), albo ryczy jak głupi, a i tak efekty mizerne. Poprzednie moje auto (Cinquecento 900) spisywało się w tym względzie lepiej.
Nie ma problemów z biegami poza wstecznym - strasznie ciężko wchodzi, a to i tak po naprawie, bo wcześniej z jedynką też były problemy. Poza tym przy jeździe na półsprzęgle szarpie. To chyba nie jest normalne, w żadnym innym aucie tak nie miałem. Ale poza tym - ok.
W zasadzie to boję się nim jeździć. Pomimo twardego zawieszenia (co nie jest najprzyjemniejsze na spowalniaczach) niebezpiecznie "kładzie się" na zakrętach. Poza tym dwa tygodnie po generalnym przeglądzie znowu skrzypi przód.
Z przodu widoczność rewelacyjna, gorzej z tyłem. Szerokie słupki tylne zmuszają do dalekiego wycofywania z miejsc parkingowych. Co sprawia, że i bezpieczeństwo trochę kuleje. Tylna szyba za mała - jest miejsce na większą (również wycieraczkę).
Tu nie ma ergonomii. Może w osobowym, ale w vanie, którym jeżdżę, nie ma miejsca na nic. Wysiadam po pracy zmęczony.
Ogrzewanie i wentylacja w normie... Trochę głośne, musi być jednak cały czas włączone, inaczej parują szyby. To samo przy zamkniętym obiegu. Największą wadą jednak jest hałas. Po dłuższym czasie zaczyna boleć głowa.
Jeżdżę wersją dwuosobową, miejsca mam pod dostatkiem, ale jak wiozę pasażera, to lepiej, żeby nie był to mężczyzna, bo jak ktoś siedzi rozkrakiem, utrudnia zmianę biegów. Słowem, za wąski. Szkoda, że kufer nie jest bardziej pakowny. Jak na vana, to cienko. Ale wystawiam 4, bo jeżdżę głównie sam i bez większych bagaży.
Mogło by być lepiej... Na wyższych obrotach nieprzyjemne buczenie.
Wydaje mi się, że jak na taki mały samochód 7,5 litra na 100 km nawet po mieście to zdecydowanie za dużo.
Nie wiem, ile taki kosztuje, bo to auto firmowe. Ale jakość mnie nie zadowala, więc więcej, niż 3 nie dam.
Byłem z nim warsztacie i uzbierało się tych pierdółek za 700 zł.
Tych nie odnotowałem, ale możliwe, że jeszcze wszystko przede mną.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 56KM 41kW [l/100km]

7,8